FS Logbook Editor

FS Logbook Editor Icon_web

Novinky

28.8.2023 – Vydána verze 1.85! Podívejte se do CHANGELOG, tentokrát byly zase přidány nějaké funkce. Také si přečtěte tento příspěvek, kde se dozvíte více o tom co je nového a změněného.

Jako vždy, nové instalátory jsou právě distribuovány do online obchodů, takže by jste je měli mít brzy k dispozici ke stažení (v obchodě, ve kterém jste program koupili). Ti, kdo program koupili v některém z obchodů, které již zanikly, kontaktujte mě jako dříve (Podívejte se na odstavec Podpora dole na této stránce).

Úvod

Flight Simulator Logbook Editor (FS Logbook Editor) je malý program na editaci – jak už název napovídá, letových deníků vytvořených leteckými simulátory: Microsoft® Flight Simulator X (předně), Microsoft® Flight Simulator 2004, Lockheed Martin Prepar3D® a X-Plane 10/11/12®.

Jaký letový deník? Co, že je to ten letový deník, ptáte se? Víte, pro letce je počet nalétaných hodin velmi důležitý, neb je to jeden z hlavních ukazatelů jejich zkušenosti. Proto si každý pilot eviduje nalétané hodiny v „letovém deníku“, což je jednoduše papírový nebo elektronický seznam všech letů, které letec nalétal. Pro simulátorové letce je tento letový deník vytvořen a automaticky doplňován pokaždé, když spustí jeden ze simulátorů zmíněných výše. Informace jako letiště odletu, letiště příletu a samozřejmě nalétané hodiny jsou automaticky zaznamenávány.

Můžu editovat záznamy letového deníku více-méně přímo uvnitř Flight Simulátoru, k čemu potřebuji FS Logbook Editor? Máte pravdu, můžete editovat záznamy přímo v leteckém simulátoru, ale mě to přijde trochu „nemotorné“ a ne zrovna „uživatelsky přívětivé“. Funguje to dobře, pokud chcete změnit jednu či dvě věci čas od času, ale není to moc „zábavné“ při nějaké detailnější správě letového deníku. Například, řekněme že si chcete v letovém deníku ponechat pouze záznamy ze „seriózních letů“, které jste provedli. To vyžaduje projít celý letový deník a vymazat všechny záznamy z „testovacích“, „tweakovacích“, či „jakýchkoliv ladicích“ letů. Kdybych to měl vše provádět v rozhraní leteckého simulátoru, radši bych to neudělal vůbec. A FS Logbook Editor může udělat víc než tyto základní úpravy.

Funkce:

 • Podpora letových deníků simulátorů: Flight Simulator 2004, Flight Simulator X, Lockheed Martin Prepar3D® ,X-Plane 10® a X-Plane 11® a X-Plane 12®.
 • Podporuje import dat z logbooku z Microsoft Flight Simulator 2020. Je k tomu vyžadován doplněk Mouseviator Enhanced Logbook. Tato funkce je implementována od verze 1.8.
 • Podporuje import letů z FsHub.io. Tato funkce je implementována od verze 1.8.
 • Podporuje všechny základní úpravy: přidávání, úprava, mazání.
 • Spojení dvou a více záznamů do jednoho.
 • Spojení více deníků.
 • Připojení jednoho letového deníku ke druhému.
 • Výpočet základních statistik.
 • Do určité míry oprava poškozeného binárního letového deníku. (Flight Simulator X někdy neuloží letový deník správně a zasekne se díky tomu při dalším spuštění. To můžete napravit načtením letového deníku do FS Logbook Editoru a jeho opětovným uložením, bez nutnosti mazat celý letový deník.)
 • Uložení letového deníku jako: textově formátovaný letový deník pro Flight Simulator 2004 (.log), binární letový deník pro Flight Simulator X (.bin), tabulka Open-Document (.ods), soubor s hodnotami oddělenými čárkou (.csv), textový logbook X-Plane 10.30® (.txt) , XML soubor FS Logbook Editoru (.fslex) a soubor Keyhole markup language (.kml) – pro zobrazení v Google Earth, Soubor JSON (od verze 1.8), tabulka Excel (.xls a .xlsx – od verze 1.8)
 • Export letového deníku do Google Earth.
 • Definice a výpočet některých osobních minim.
 • Definice certifikací pilota  a zobrazení na které z nich máte nárok.
 • Výpočet statistik pilota (počet hodin podle letadla, kategorie letadla či uživatelské kategorie letadla, vzlety a přistání podle letadla, kategorie letadla, uživatelské kategorie letadla, letiště, názvu letiště, města, státu či země, uletění vzálenost podle letadla, kategorie letadla nebo uživatelské kategorie letadla).
 • Upravitelný výstup statistik pilota pomocí šablon.
 • Podpora více jazyků a snadného překladu. (FS Logbook Editor podporuje prozatím češtinu a angličtinu, ale neklade žádné překážky překladu do dalších jazyků).
 • Podpora vlastních šablon při ukládání letového deníku jako tabulky Open-Document (.ods).
 • Zobrazení dat o letišti jako je název letiště, město, stát a země. Tato data lze importovat z Flight Simulator X, Prepar3D, X-Plane, Microsoft Flight Simulator 2020 a z Navigraph databáze.
 • Zobrazení letu na mapě.
 • Filtrování záznamů.
 • Generování na-pixel přesných výstupů pomocí enginu JasperReports.

Podporované operační systémy: windows_logo_small Microsoft® Windows 7 a novější.
Podporované jazyky : ČeštinaAngličtina (Dokumentace je prozatím JEN v Angličtině)
Poslední verze: 1.85 (28.8.2023)

Systémové požadavky

FS Logbook Editor je naprogramován v Javě, a proto vyžaduje aby jste ji na svém systému měli nainstalovánu (min. verze 17 – toto je novinka od verze 1.85, byla to 11 ve verzi 1.65, 8 dříve). Ale, aby byl váš život co nejjednodušší, vyžadovaná verze běhového prostředí Java (Java Run-time Environment) je distribuována spolu s FS Logbook Editorem, takže to bude fungovat i pokud Javu nainstalovánu vůbec nemáte. Pokud Javu máte nainstalovánu, FS Logbook Editor ji použije, pokud je novější než ta distribuovaná s FS Logbook Editorem. Co se týče systémových specifikací, neexistují žádné specifické požadavky krom minimálního rozlišení obrazovky 1024×768. Každý dnešní průměrný počítač by neměl mít se zvládnutím FS Logbook Editoru problém.

Právní upozornění

Pozor prosím, FS Logbook Editor NENÍ zdarma. Pokud se vám líbí, musíte si pro jeho používání koupit licenci  a souhlasit s Licenční smlouvou s koncovým uživatelem (EULA) – všechny ty věci co by jste udělali při nákupu jiného softwaru. Smlouvu EULA si můžete stáhnout a přečíst níže. Smlouvu EULA musíte přijmout během instalace aby jste ji vůbec mohli dokončit. Tím, že to uděláte, prohlašujete, že jste si smlouvu EULA  přečetli a souhlasíte s tím, co je v ní napsáno – tak se prosím ujistěte, že jste si ji opravdu přečetli. Níže si můžete stáhnout také DEMO verzi FS Logbook Editoru, kterou můžete používat po dobu 15 dní, počínaje dnem, kdy si FS Logbook Editor nainstalujete. DEMO verze obsahuje veškeré funkce, ale zobrazuje uvítací obrazovku po každém spuštění.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout Smlouvu EULA pro FS Logbook Editor, soubor Nápovědy (prozatím jen v Angličtině) a nebo DEMO verzi. Toto všechno by Vám mělo poskynout dostatek informací k tomu, aby jste se mohli rozhnodnout, zda si chcete koupit licenci k plné verzi FS Logbook Editoru či nikoliv.

Aktualizace (13.4.2022):

 • DEMO verze byla aktualizována na verzi 1.85. Demo verzi FS Logbook Editoru verze 1.85 si můžete vyzkoušet i pokud jste měli nainstalovánu nějakou předchozí DEMO verzi.
 • Soubor nápovědy byl aktualizován o změny ve verzi 1.85.
 • Podívejte se na CHANGELOG.

DEMO verzi FS Logbook Editoru můžete používat po dobu 15 dní, počínaje dnem, kdy FS Logbook Editor nainstalujete. DEMO verze obsahuje všechny funkce, ale zobrazuje uvítací obrazovku po každém spuštění. Po uplynutí doby 15 dnů jste povinni FS Logbook Editor ze svého počítače odstranit a pokud chcete, koupit licenci k plné verzi.

Koupit FS Logbook Editor

Pokud si chcete FS Logbook Editor koupit, pokračujte prosím na jednu z těchto stránek:

Poslední verzi by jste si měly být schopni stáhnout prostřednictvím vašeho účtu v těchto obchodech. Pokud ne, můžete mě kontaktovat na emailu admin@mouseviator.com. Obzvláště pokud jste FS Logbook Editor koupili přes SimPlanet nebo FlightSimStore, které jíž oba ukončily činnost. Pošlete nějaký důkaz o koupi, například řádek z výpisu z Paypalu a já vám poskytnu aktuální verzi.

Galerie

V galerii níže si můžete prohlédnout náhledy většiny oken FS Logbook Editoru.

Podpora

Pokud budete mít jakékoliv otázky, problémy či návrhy týkající se FS Logbook Editoru, navštivte prosím fórum: forums.mouseviator.com.
Pokuste se zde najít odpověď nebo založte nové téma. Můžete také napsat přímo mě na: admin@mouseviator.com, ale fórum je vhodnější, neboť nám umožňuje „sdílet“ problémy a jejich řešení. Ať už použijete jakoukoliv cestu, udělám co mohu abych vám pomohl.