FS Logbook Editor

FS Logbook Editor Icon_web

Novinky

7.10.2019 – Vydána verze 1.61! Jedná se hlavně o opravu chyb. Předchozí verze obsahovala hloupou chybu způsobenou mým přehlédnutím, kvůli níž uživatelé, kteří neměli databázi letišť vytvořenou v dřívější verzi, nemohli vytvořit databázi, importovat simulátory a data o letištích (nebylo možné vytvořit novou databázi). Také jsem provedl některá vylepšení v kódu pro import letištních dat z X-Plane (vím, že to může znít nepravděpodobně s ohledem na předchozí řádky).

Z tohoto webu byl také odstraněn odkaz na FSPilotShop, protože se zdá, že je mimo provoz 🙁 Stejně jako v předchozích případech u SimPlanet a FlightSimStore, pokud jste si koupili FS Logbook Editor v tomto obchodě, pošlete mi nějaký doklad o nákupu na adresu admin@mouseviator.com a já vám pošlu nejnovější instalační program.

23.6.2019 – Verze 1.60 je venku. Byly opraveny některé chyby, přidány nějaké drobné vychytávky – jako tlačítka pro seřazení položek seznamu letišť, tisk tabulky letového deníku … a jedna velká novinka – generování na-pixel přesných výstupů z letového deníku za pomoci reportovacího enginu JasperReports. Určitě si přečtěte aktualizovaný manuál 😉 A  taky si tuto novou verzi užijte.

25.3.2018 – Verze1.50 je venku. Krom opravy nějakých chyb přináší tato verze také Mapový prohlížeč – můžete si zobrazit daný let na mapě přímo z FS Logbook Editoru. Nově můžete také zobrazit/schovat sloupce z hlavní tabulky zobrazení letového deníku a filtrovat záznamy dle vlastních filtrovacích pravidel. Více detailů je v tomto postu na fóru. Také se mrkněte do dokumentace níže. Jako vždy dřívě, může to trvat den nebo dva, než bude aktualizovaný instalátor dostupný v obschodě, ve ktereém jste nakupovali. Seznam změn a DEMO jsou rovněž aktualizovány.

7.7.2017 – Verze 1.42 je venku. Přináší podporu pro letové deníky Prepar3D v4. Pro anglicky mluvíci, pod tímto příspěvkem najdete více informací. Jako vždy v minulosi, může to trvat den nebo čytři (je pátek…) než bude aktualizovaný instalátor dostupný v obchodě přes který jste pořídili. Aktualizovaný Seznam změn a DEMO jsou níže.

23.5.2017 – Byl znovu vygnenerován instalátor verze 1.41 který opravuje chybu v Pilotních statistikách. Více v tomto postu (anglicky) ve fóru. DEMO instalátory jsou taktéž aktualizované.

19.5.2017 – Vydána verze 1.41, která obsahuje opravy chyb nahlášených ve verzi 1.40. Aktualizovaný instalaátor stahujte z obchodu, kde jste FS Logbook Editor koupili. DEMO verze i seznam změn níže u odkazu Ke stažení jsou samozřejmě také aktualizované.

27.4.2017 – Právě byla vydána nová verze – v1.40. Tato přináší podporu pro data o letištích, jako je název letiště, město, stát a země. Tato data lze imporotovat z podporovaných leteckých simulátorů. Díky tomu je možný export do KML souboru – pro zobrazení letů v Google Earth, jelikož FS Logbook Editor bude znát polohu letišť (pro která budou dostupná data). DEMO si můžete stáhnout níže jako vždy. Také se podívejte na SEZNAM ZMĚN (odkaz je rovněž níže pod nadpisem Ke stažení). A na závěr si přečtěte aktualizovanou dokumentaci.

Ne všechny funkce, které jste si vyžádali v anketě byly implementovány, ale vývoj ještě nekončí. Implementace aktuálních změn trvala sice déle než jsem původně myslel, ale snad na nich budu moci stavět další aktualizace. Ve fóru jsem psal, že se pokusím aby tato nová verze nebyla „majoritní“, což by znamenalo nákup nové licence, a podařilo se. Od Vánoc nebyla žádná slevová akce, ale považujte následujících 14 dní (pokud se neobjeví zásadní problém s touto novou verzí), za slevovou akci, neb se chystám cenu FS Logbook Editoru nepatrně zvýšit. Takže máte poslední šanci si jej pořídit za aktuální cenu, tedy pokud chcete.

Zaměstnán programováním nové verze a životem, nevšiml jsem si, že Sim-Planet skončil. Takže pokud jste si FS Logbook Editor koupili v tomto obchodě, prosím napiště mi o aktualizaci na admin@mouseviator.com. Pro ověření budu potřebovat nějaký důkaz a koupi, jako výpis z PayPalu nebo z účtu.

4.11.2015 – Vydána verze 1.32! Stejně jako dříve, DEMO verze a soubor nápovědy byly aktualizovány. Může trvat den či dva než bude nový instalátor dostupný v obchodu ve kterém jste nakupovali.

23.5.2015 – Vydána verze 1.31! Instalátor DEMO verze a soubor nápovědy byly aktualizovány. Stejně jako v případě předchozích aktualizací, může to trvat den dva než bude nová verze dostupná v obchodu ve kterém jste program koupili.

20.1.2015 – Vydána verze 1.30! Níže si stáhněte si demo a nebo se podívejte na aktualizovaný soubor nápovědy.  Byl aktualizován seznam funkcí a galerie. Nová verze by měla být v krátké době dostupná v obchodu, ve kterém jste program koupili. Vyzkoušejte si nové funkce v DEMO verzi (můžete, i pokud vám předchozí DEMO verze vypršela!).

16.11.2014 – Ve vývoji je další aktualizace. Pro více informací čtěte zde (anglicky na fóru). Nyní je možné FS Logbook Editor koupit také na SimPlanet.

3.8.2014 – Vydána verze 1.15. Odkazy na soubor nápovědy a DEMO verzi byly aktualizovány. Podívjete se na Ke stažení.

3.7.2014 – Vydána verze 1.10. Odkazy na soubor nápovědy a DEMO verzi byly aktualizovány. Podívjete se na Ke stažení.

Úvod

Flight Simulator Logbook Editor (FS Logbook Editor) je malý program na editaci – jak už název napovídá, letových deníků vytvořených leteckými simulátory: Microsoft® Flight Simulator X (předně), Microsoft® Flight Simulator 2004,, Lockheed Martin Prepar3D® a X-Plane 10/11®.

Jaký letový deník? Co, že je to ten letový deník, ptáte se? Víte, pro letce je počet nalétaných hodin velmi důležitý, neb je to jeden z hlavních ukazatelů jejich zkušenosti. Proto si každý pilot eviduje nalétané hodiny v „letovém deníku“, což je jednoduše papírový nebo elektronický seznam všech letů, které letec nalétal. Pro simulátorové letce je tento letový deník vytvořen a automaticky doplňován pokaždé, když spustí jeden ze simulátorů zmíněných výše. Informace jako letiště odletu, letiště příletu a samozřejmě nalétané hodiny jsou automaticky zaznamenávány.

Můžu editovat záznamy letového deníku více-méně přímo uvnitř Flight Simulátoru, k čemu potřebuji FS Logbook Editor? Máte pravdu, můžete editovat záznamy přímo v leteckém simulátoru, ale mě to přijde trochu „nemotorné“ a ne zrovna „uživatelsky přívětivé“. Funguje to dobře, pokud chcete změnit jednu či dvě věci čas od času, ale není to moc „zábavné“ při nějaké detailnější správě letového deníku. Například, řekněme že si chcete v letovém deníku ponechat pouze záznamy ze „seriózních letů“, které jste provedli. To vyžaduje projít celý letový deník a vymazat všechny záznamy z „testovacích“, „tweakovacích“, či „jakýchkoliv ladicích“ letů. Kdybych to měl vše provádět v rozhraní leteckého simulátoru, radši bych to neudělal vůbec. A FS Logbook Editor může udělat víc než tyto základní úpravy.

Funkce:

 • Podpora letových deníků simulátorů: Flight Simulator 2004, Flight Simulator X, Lockheed Martin Prepar3D® ,X-Plane 10® a X-Plane 11®.
 • Podporuje všechny základní úpravy: přidávání, úprava, mazání.
 • Spojení dvou a více záznamů do jednoho.
 • Spojení více deníků.
 • Připojení jednoho letového deníku ke druhému.
 • Výpočet základních statistik.
 • Do určité míry oprava poškozeného binárního letového deníku. (Flight Simulator X někdy neuloží letový deník správně a zasekne se díky tomu při dalším spuštění. To můžete napravit načtením letového deníku do FS Logbook Editoru a jeho opětovným uložením, bez nutnosti mazat celý letový deník.)
 • Uložení letového deníku jako: textově formátovaný letový deník pro Flight Simulator 2004 (.log), binární letový deník pro Flight Simulator X (.bin), tabulka Open-Document (.ods), soubor s hodnotami oddělenými čárkou (.csv), textový logbook X-Plane 10.30® (.txt) , XML soubor FS Logbook Editoru (.fslex) a soubor Keyhole markup language (.kml) – pro zobrazení v Google Earth.
 • Export letového deníku do Google Earth.
 • Definice a výpočet některých osobních minim.
 • Definice certifikací pilota  a zobrazení na které z nich máte nárok.
 • Výpočet statistik pilota (počet hodin podle letadla, kategorie letadla či uživatelské kategorie letadla, vzlety a přistání podle letadla, kategorie letadla, uživatelské kategorie letadla, letiště, názvu letiště, města, státu či země, uletění vzálenost podle letadla, kategorie letadla nebo uživatelské kategorie letadla).
 • Upravitelný výstup statistik pilota pomocí šablon.
 • Podpora více jazyků a snadného překladu. (FS Logbook Editor podporuje prozatím češtinu a angličtinu, ale neklade žádné překážky překladu do dalších jazyků).
 • Podpora vlastních šablon při ukládání letového deníku jako tabulky Open-Document (.ods).
 • Zobrazení dat o letišti jako je název letiště, město, stát a země. Tato data lze importovat z Flight Simulator X, Prepar3D, X-Plane a z Navigraph databáze.
 • Zobrazení letu na mapě.
 • Filtrování záznamů.
 • Generování na-pixel přesných výstupů pomocí enginu JasperReports.

Podporované operační systémy: windows_logo_small Microsoft® Windows.
Podporované jazyky : ČeštinaAngličtina (Dokumentace je prozatím JEN v Angličtině)
Poslední verze: 1.61 (7.10.2019)

Systémové požadavky

FS Logbook Editor je naprogramován v Javě, a proto vyžaduje aby jste ji na svém systému měli nainstalovánu (min. verze 1.8). Ale, aby byl váš život co nejjednodušší, vyžadovaná verze běhového prostředí Java (Java Run-time Environment) je distribuována spolu s FS Logbook Editorem, takže to bude fungovat i pokud Javu nainstalovánu vůbec nemáte. Pokud Javu máte nainstalovánu, FS Logbook Editor ji použije, pokud je novější než ta distribuovaná s FS Logbook Editorem. Co se týče systémových specifikací, neexistují žádné specifické požadavky krom minimálního rozlišení obrazovky 1024×768. Každý dnešní průměrný počítač by neměl mít se zvládnutím FS Logbook Editoru problém.

Právní upozornění

Pozor prosím, FS Logbook Editor NENÍ zdarma. Pokud se vám líbí, musíte si pro jeho používání koupit licenci  a souhlasit s Licenční smlouvou s koncovým uživatelem (EULA) – všechny ty věci co by jste udělali při nákupu jiného softwaru. Smlouvu EULA si můžete stáhnout a přečíst níže. Smlouvu EULA musíte přijmout během instalace aby jste ji vůbec mohli dokončit. Tím, že to uděláte, prohlašujete, že jste si smlouvu EULA  přečetli a souhlasíte s tím, co je v ní napsáno – tak se prosím ujistěte, že jste si ji opravdu přečetli. Níže si můžete stáhnout také DEMO verzi FS Logbook Editoru, kterou můžete používat po dobu 15 dní, počínaje dnem, kdy si FS Logbook Editor nainstalujete. DEMO verze obsahuje veškeré funkce, ale zobrazuje uvítací obrazovku po každém spuštění.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout Smlouvu EULA pro FS Logbook Editor, soubor Nápovědy (prozatím jen v Angličtině) a nebo DEMO verzi. Toto všechno by Vám mělo poskynout dostatek informací k tomu, aby jste se mohli rozhnodnout, zda si chcete koupit licenci k plné verzi FS Logbook Editoru či nikoliv.

Aktualizace (7.10.2019):

 • DEMO verze byla aktualizována na verzi 1.61. Demo verzi FS Logbook Editoru verze 1.61 si můžete vyzkoušet i pokud jste měli nainstalovánu nějakou předchozí DEMO verzi.
 • Soubor nápovědy byl aktualizován o změny ve verzi 1.60.
 • Podívejte se na SEZNAM ZMĚN.

DEMO verzi FS Logbook Editoru můžete používat po dobu 15 dní, počínaje dnem, kdy FS Logbook Editor nainstalujete. DEMO verze obsahuje všechny funkce, ale zobrazuje uvítací obrazovku po každém spuštění. Po uplynutí doby 15 dnů jste povinni FS Logbook Editor ze svého počítače odstranit a pokud chcete, koupit licenci k plné verzi.

Koupit FS Logbook Editor

Pokud si chcete FS Logbook Editor koupit, pokračujte prosím na jednu z těchto stránek:

Poslední verzi by jste si měly být schopni stáhnout prostřednictvím vašeho účtu v těchto obchodech. Pokud ne, můžete mě kontaktovat na emailu admin@mouseviator.com. Obzvláště pokud jste FS Logbook Editor koupili přes SimPlanet nebo FlightSimStore, které jíž oba ukončily činnost. Pošlete nějaký důkaz o koupi, například řádek z výpisu z Paypalu a já vám poskytnu aktuální verzi.

Galerie

V galerii níže si můžete prohlédnout náhledy většiny oken FS Logbook Editoru.

Podpora

Pokud budete mít jakékoliv otázky, problémy či návrhy týkající se FS Logbook Editoru, navštivte prosím fórum: forums.mouseviator.com.
Pokuste se zde najít odpověď nebo založte nové téma. Můžete také napsat přímo mě na: admin@mouseviator.com, ale fórum je vhodnější, neboť nám umožňuje „sdílet“ problémy a jejich řešení. Ať už použijete jakoukoliv cestu, udělám co mohu abych vám pomohl.

Nově můžete také použít „živý chat“ v pravém dolním rohu obrazovky. Nejsem sice pořád „na drátě“, ale dotaz můžete zanechat i tak. Odpovím co nejdříve to bude možné. Žádná registrace! (Pokud jsem on-line, jinak musíte zadat email, abych měl „kam“ odpovědět).