Spejbl a Hurvínek

sh_rodinkaSpejbla a Hurvínka mám rád již od dětství. Většina mých spolužáků poslouchala hudbu, když já poslouchal Spejbla s Hurvínkem. Nejradši mám, i když nevím přesně proč, příběhy a tvorbu Josefa Skupy, ačkoliv za mého dětství byl Spejblovi s Hurvínkem otcem Miloš Kirschner. Asi to bude tím „dospíváním“. Ať jsem se snažil jak chtěl, nové příběhy už mě prostě neoslovily tak jako ty staré.

sh2
Spejbl a Hurvínek. Zdroj: Internet

Jako jejich velkému fandovi mi doma samozřejmě nechybí jejich loutky, se kterými jsem si často hrával. Na hru je potřeba příběh a tak se spojilo malování, psaní, Spejbl a Hurvínek a moje nejoblíbenější dětské postavičky – myšáci a vzniklo několik mých vlastních příběhů, komiksů a divadelních her (ty zde na stránkách prozatím nenajdete). Nakonec měla i jedna z těch divadelních her premiéru před soukromým publikem. Komiksy a příběhy jsem seskupoval do „občasníku“, neboli občasného časopisu. Celkem jsem jich vytvořil myslím 26. Navzdory tomu co si mnoho dosplělých myslí (vlastní zkušenost), Spejbl s Hurvínkem nejsou jen dětskou záležitostí.

Některé z mých příběhů a komiksů najdete ve stejně pojmenovaných rubrikách. Bohužel už je to dlouho, co jsem nějaký příběh nebo komiks napsal. Data příspěvků v příslušných rubrikách zhruba odpovídají vzniku příběhu či komiksu. Většinu jsem jich vytvořil ještě na základní, případně střední škole, proto se nedivte, že mohou působit poněkud dětinsky. Ale, odpovídá to době jejich vzniku a na druhou stranu, může to být i plus.

pribehyPříběhy najdete v rubrice Příběhy. Povětšinou jsou 1-2 stránkové, s vyjímkou příběhu Spejbl detektiv, což je více-letá záležitost a dá se to považovat za knihu. Doufám že nemlžím, když řeknu že každý příběh obsahuje alespoň jeden obrázek, aby to na první pohled nepůsobilo tak nudně.

komiksyKomiksy vzbuzují narozdíl od příběhu dojem mnohem větší zábavy. Přebytek obrázků je vykoupen delší tvůrčí dobou a díky tomu nebarevností většiny mých komiksů. Na vybarvování nebyl čas a tak jsem to zamaskoval tvrzením, že můžete komiks použít také jako omalovánky 🙂 Komiksy najdete v rubrice Komiksy.

Příběhy a komiksy byly několik let umístěny také na adrese http://mousepress.ic.cz , kterou ale časem zruším a zůstanou už jen zde. Již tam ale byly zvěřejněny za určitých podmínek, které zde musím zopakovat:

Veškerý obsah tohoto webu související se Spejblem a Hurvínkem  je výhradně mým osobním dílem a Divadlo Spejbla a Hurvínka nenese žádnou odpovědnost za jeho obsah! Příběhy a komiksy, případně ostatní dílo, je výsledkem mé osobní vášně pro Spejbla a Hurvínka, díky čemuž také vzniklo. Věřím, že dokáže pobavit i Vás, čtenáře, stejně jako bavila mě jejich tvorba. Mé výtvory si můžete stáhnout, vytisknout, pobavit se jimi, doporučit je známým a přátelům, případně jim je poskytnout (neveřejnou cestou). Všechno ostatní, je zakázáno. Nesmíte je tedy například měnit, prohlašovat je (včetně jen jejich částí) za vlastní, používat ke komerčním účelům, veřejně vystavovat apod.