<< >>

Sedící žena

V tomto příspěvku sdílím svoji kresbu další dívky, jež je vyobrazena na jedné ze stránek v knize „Jak kreslit pin-up“. Originál nakreslil Russell Iredell. Použil jsem ji na vyzkoušení jiných nástrojů a technik než posledně. U této kresby jsem použil větší papír, A3 a vyzkoušel si zacházení s uhlovými hranoly. Také jsem použil grafitové hranoly, olověné hranoly a uhlovou tužku. A tortillon k promíchávání a rozmazávání.

Oh, vím, že jsem zmínil tu „Jak kreslit pin-up“ knihu již minule, takže pro ty, kterým nedá spát o jakou knihu přesně jde, je to tato:
How to Draw & Paint Pin-ups & Glamour Girls (Walter Foster Collectibles)by Fritz Willis (Author), Earl MacPherson (Author), Russell Iredell (Author), Walter Foster (Author).

sedici zena kresba uhlem
Sedící žena, kresba uhlem, založeno na kresbě od Russell Iredell

Pin-up dívka 1

Pin-up girl 1 náhled

Vždycky jsem obdivoval, jak někteří lidé dokáží nakreslit ty překrásné dívky na všech těch amerických plakátech a reklamách z dob 40-70 let. Vždy jsem je shledával velmi realistické, ačkoliv si stále zachovávaly kouzlou kresby / malby i své vlastní. Až později jsem se naučil, že se tomu stylu říká „pin-up“ i jména některých umělců, kteří v tom vynikali – Alberto VargasGil Elvgren či Peter Driben. Samozřejme, byli zde i jiní nadaní „pin-up“ umělci. Obrázek níže je mým prvním pokusem o kresbu „pin-up“ dívky. Předlohou byl obrázek z knížky z níž se učím a není dílem žádného ze zmiňovaných umělců.

Pin-up girl 1
Pin-up girl 1

Reese Witherspoon

Kresba Reese Witherspoon. Náhled

Poprvé jsem Reese Witherspoon viděl ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Naposledy to bylo ve filmu Divočina (díky němuž jsem si přečetl knihu). Musím říct, že film i kniha jsou parádní. Obecně asi platí názor, že filmové adaptace knih většinou dopadnou špatně. Podle mého názoru to v případě Divočiny neplatí. A nepřečetl jsem tolik knih abych se mohl ztotožnit s obecným názorem. Každopádně, můj pokus o kresbu Reese níže není založen na obrázku ani z jednoho zmiňovaného filmu. Našel jsem ho při brouzdání po webu… možná je z jiného filmu, nevím. Určitě ale není ani z epizody Přátel. Ten obrázek mě zaujal díky tomu jak se na něm Reese směje, tak nějak z něj tříští pozitivní energie.

Kresba Reese Witherspoon. 03/2018.
Reese Witherspoon
Kresba Reese Witherspoon. 03/2018. Předloha a kresba.
Reese Witherspoon – originál a kresba

„Koťátko“

Když jsem přemýšlel, co bych měl pro jednou zkusit nakreslit jiného než dívky , ne že by to nebyla zábava, narazil jsem na krásné pozadí plochy s koťátkem, které se dívá z okna. Nakreslit jej se zdálo být výzvou, jak také bylo. Snad se vám výsledek bude líbit.

the_kitty_drawing
Kresba „Koťátka“. 12/2017.
the_kitty_oad
Kresba „Koťátka“ společně s předlohou. 12/2017.

Claire Van Der Boom

Poprvé jsem na Claire Van Der Boom narazil při sledování australského policejního dramatu Boj o čas, které vysílali na AXN. A magie zafungovala okamžitě. Ano, ta stejná magie, nebo spíš chemie, jakou myslím většina z nás mužského pohlaví pocítila při sledování jiných seriálů, jako Pobřežní hlídky … Samozřejmě, myšlenka „Odvádí dobrou hereckou práci“ nebyla z prvních, co by mi prolétly hlavou. Prostě se mi líbila … a líbí. Že také dobře hraje jsem zjistil až asi o dvě epizody později, což mi vzhledem k předchozí větě stejně asi nikdo neuvěříte. Naneštěstí, scénaristé nechali Claiřinu postavu v seriálu jen první sezónu, takže moc příležitostí vidět ji na televizních obrazovkách tady v Čechách nezbylo. Vím že hrála také v několika epizodách Hawaii 5-0, ale třeba filmy v kterých hraje, žádný jsem na běžných kanálech v Čechách dostupnách neviděl. Abych to nějak uzavřel, poté co jsem vzal do ruky tužku s myšlenkou „Pojďme zjistit jestli po 10ti či víceleté přestávce dokážu ještě něco nakreslit…a jestli to může být o něco složitější než komiks“, byla mojí jasnou volbou. A jaké kreslení může být příjemnější, než kreslení krásné ženy?

Předlohou pro první dva obrázky byly snímky z filmu „Za hranou„, ve kterém Claire hraje. První obrázek byl vlastně druhý který jsem nakreslil po té 10ti-leté pauze. Je kreslen zcela od ruky a odhadem … proto proporce zcela nesedí a vůbec je potřeba trochu představivosti pro nalezení podoby s Claiřinou tváří 🙂 U druhého a dalších obrázků už jsem si dal větší práci s tím, aby proporce, vzdálenosti, velikosti atd. seděly. A taky to vyšlo lépe.

claire_van_der_boom_drawing_01
Kresba Claire Van Der Boom. 1. obrázek. 9/2017.
claire_van_der_boom_drawing_02
Kresba Claire Van Der Boom. 2. obrázek. 9/2017.

Následující dva obrázky jsou založené na veřejně dostupných fotografiích.

claire_van_der_boom_drawing_03
Kresba Claire Van Der Boom. 3. obrázek. 10/2017.
claire_van_der_boom_04_drawing
Kresba Claire Van Der Boom. 4. obrázek. 11/2017.

A níže si můžete pro porovnání prohlédnout originální obrázky společně s kresbami.

claire_van_der_boom_01_oad
Můj 1. pokus o kresbu Claire Van Der Boom, z 9/2017. Předloha a kresba. Originální obrázek pochází z filmu „Za hranou“.
claire_van_der_boom_02_oad
Můj 2. pokus o kresbu Claire Van Der Boom, z 9/2017. Předloha a kresba. Originální obrázek pochází z filmu „Za hranou“.
claire_van_der_boom_03_oad
Můj 3. pokus o kresbu Claire Van Der Boom, z 10/2017. Předloha a kresba.
claire_van_der_boom_04_oad
Můj 4. pokus o kresbu Claire Van Der Boom, z 11/2017. Předloha a kresba.

Emma Watson

Emma Watson – jedna z hereček která věřím nepotřebuje moc představovat. Ale pokud vás filmy s Harrym Potrem (které jí nastartovaly kariéru) nějakou dobu míjely (stejně jako mě), zde si můžete o Emě něco přečíst a doplnit si tak vzdělání. Abych tak nějak pomohl od „zaškatulkování“ Emy jako Hermiony, dovolím si zmínit, že dle mého názoru si vedla skvěle i ve filmu „Kolonie„.

emma_watson_pencil_drawing
Kresba „Emma Watson“
emma_watson_oad
„Emma Watson“ – předloha a kresba

„Backdraft“ – plakát

Pokud jste se mým blogem trochu pročítali, asi vás nepřekvapí, proč jsem musel nakreslit tento „Backdraft“ plakát. Pokud si správně pamatuji, Backdraft byl druhý film, který jsem viděl na našem prvním VHS přehrávači a je poměrně hodně zodpovědný za mou lásku k hasičům.

backdraft_drawing
Moje kresba plakátu k filmu „Backdraft“, zobrazující Kurta Russella jako poručíka Stephena McCaffreyho zachraňujícího chlapce z požáru bytu.
backdraft_oap
Kresba filmového plakátu „Backdraft“ a originální obrázek.

Scenérie Mouseviator Private Island pro FSX a Prepar3D

Úvod

Zdravím,

Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo mít svůj soukromý ostrov s malým letištěm? No, pokud jste na tom jako já (a asi většina lidí), můžete to proměnit v realitu když se vám poštěstí pracovat asi tak dalších 2000 let. Ale naštěstí, v našich oblíbených leteckých simulátorech máme virtuální svět, kde náklady na práci, stavební materiály a v neposlední řadě, na ostrov samotný, jsou tak trochu zanedbatelné.

A tak jsem tu s mým freeware projektem scenérie – Mouseviator Private Island (soukromý ostrov). Jak již název napovídá, jedná se scenérii malého soukromého ostrova, který jsem si pro sebe vytvořil (a pro ostatní aby jej navštívili) pro FSX a Prepar3D. Tak pokud máte zájem, navštivte tento festival vyhozených peněz (jak bych ostrov nazval, kdyby byl realizován ve skutečném světě ;)).

Continue reading

SDH Čelákovice repaint pro Aerosoft DHC-6 Twin Otter Extended

Pár slov úvodem

Zdravím,

v tomto příspěvku si můžete zdarma stáhnout fiktivní repaint SDH Čelákovice pro letadlo Aerosoft DHC-6 Twin Otter Extended – verze 300 obojživelná. Registrace letadla je OK-DHC (DHC je zkratka pro Dobrovolní hasiči Čelákovice a shodou okolností také zkratkou výrobce letadla: de Havilland Aircraft of Canada Ltd (Anglicky). :)).

Continue reading