<< >>

Proč létají letadla?

Proč létají letadla (Náhledový obrázek)

Tento „vzdělávací“ příběh se Spejblem, Hurvínkem a Máničkou jsem napsal někdy koncem minulého roku. Původně jsem ho chtěl zařadit mezi větší sbírku podobně laděných příběhů ve stylu „Hovory u Spejblů“, ale zatím nemám žádný další a ani nápady. A nemá cenu sušit tenhle příběh někde ve složce na disku, kde si ho nikdo jiný nepřečte. Snad se bude líbit a pokud někdo narazíte na nějakou chybu (nemyslím úplně gramatickou), klidně mi o ní napiště.

 

Dívka z kalendáře

calendar_girl_thumbnail

Zde je další kresba – dívka z kalendáře. 🙂 Tuhle jsem viděl v kalendáři v kanceláři mého kamaráda. Můžeme jí říkat Květen, neb to byl zrovna měsíc aktuálně zobrazený v onom kalendáři. Nějakou dobu jsem neměl tušení co s pozadím, až jsem při náhodném brouzdání po internetu za účelem hledání inspirace narazil na obrázek bouře přicházející na pláž. A myslím že kombinace těch dvou nakonec vyšla dobře.

Continue reading

SDH Čelákovice repaint pro Bell 412 EP

Pár slov úvodem

Hasiči v České republice nedisponují vlastní technikou pro letecké hašení požárů. Letecká hasičská služba je namísto toho zajišťována několika letouny soukromých provozovatelů a vrtulníky Policie ČR. To mě ale nezastavilo před vytvořením fiktivního nátěru pro už tak fiktivní hasičský vrtulník Bell 412 v barvách SDH Čelákovice. Nicméně, Policie ČR bojuje s požáry pomocí stejného typu vrtulníku.

Continue reading

Krotitelka plamenů

Firebuster Pin-Up Thumbnail

Zde je další nápad na pin-up dívku – hasičku – „Krotitelka plamenů“. Inspirace pro „základní postoj“ přišla s jinou pin-up kresbou na internetu. Nemá na sobě sice nic moc hasičské výstroje, ale kdysi jsem slyšel, že povinná je jen helma, pak si jděte třeba v pyžamu, jestli chcete. Je sexy, ale zkuste si stát jako ona a držet hasicí přístroj jako ona … je to dost nepříjemné a bolesti zad na sebe nenechají dlouho čekat. To mi připomíná kresby od Elvgrena. Pózy některých jeho pin-up dívek bylo pro jeho modelky také nesmírně těžké udržet v reálném světě déle než pár vteřin, jeden z důvodů, proč také pracoval hlavně z fotografií.

Pin-up dívka "Krotitelka plamenů"
Pin-up dívka „Krotitelka plamenů“

Bořiči zámků

Bořiči zámků – v angličtině to zní líp – Lockbusters, ale lepší překlad mě nenapadl. Přemýšlel jsem jaký „pin-up“ nakreslit. Ta sličná dívka vždycky něco propagovala a já chtěl něco hasičského… tak jsem načrtl tu dívku níže… a pak mě k tomu napadla ještě ta parodie – Lockbusters. Tenhle obrázek je tedy jen pro zajímavost. Byl to trénik kresby podle představivosti, žádná předloha. Když ji trochu prozkoumáte, třeba přijdete na to, že měla mít delší nohy (postava je celkem asi o 1/8 kratší než by měla správně být), neb jsem to dával od ruky, bez měření, nevyšel mi papír a byl jsem línej začínat znovu. Tak alespoň pro trénink. Konec konců, ono by to asi nefungovalo tím zamýšleným směrem ani vůči tomu, aby si lidé nevolali hasiče na otevření bytu i když není nikdo v ohrožení 🙂

Mouseviator repaint pro Bell 412

Pár slov úvodem

Už dlouho jsem si chtěl zalétat s helikoptérou, alespoň na simulátoru. Přeci jenom, ovládání helikoptéry je poněkud něco jiného než ovládání letadla. Chce to hodně praxe a trpělivosti, aby to člověk alespoň trochu ovládl – udržel směr, neházel sebou po obloze jak zmatená moucha a nehavaroval při každém přistání. Vyvolenou helikoptérou pro měl byl Bell 412 (který hojně využívala a stále využívá česká policie). Říká se, že X-Plane je v simulaci vrtulníků lepší než FSX nebo Prepar 3D (což je pravda dle toho co můžu říct). Takže v tom velmi omezeném volném čase, který mám, se tu a tam proletím ve vrtulníku Bell 412 od X-Trident.

Continue reading

Indiánská dívka s orlem

Indian girl with eagle

Předlohu pro tento obrázek „Indiánská dívka s orlem“ jsem našel, když jsem hledal nějaké pěkné tapety na plochu. Nevím, kdo to fotil, takže není koho zmínit jako autora. Ale ta kombinace orla, výrazu oné dívky a jejího pestrobarevného oblečení mi přišla naprosto dokonalá 🙂 Ta fotka má v sobě energii. To bude výzva tohle nakreslit, pomyslel jsem si. No, snad se mi to kouzlo podařilo alespoň trochu zreprodukovat i pomocí pastelových tužek.

Indiánská dívka s orlem
Indiánská dívka s orlem
Indiánská dívka s orlem (originál a kresba)
Indiánská dívka s orlem (originál a kresba)

Sedící žena

V tomto příspěvku sdílím svoji kresbu další dívky, jež je vyobrazena na jedné ze stránek v knize „Jak kreslit pin-up“. Originál nakreslil Russell Iredell. Použil jsem ji na vyzkoušení jiných nástrojů a technik než posledně. U této kresby jsem použil větší papír, A3 a vyzkoušel si zacházení s uhlovými hranoly. Také jsem použil grafitové hranoly, olověné hranoly a uhlovou tužku. A tortillon k promíchávání a rozmazávání.

Oh, vím, že jsem zmínil tu „Jak kreslit pin-up“ knihu již minule, takže pro ty, kterým nedá spát o jakou knihu přesně jde, je to tato:
How to Draw & Paint Pin-ups & Glamour Girls (Walter Foster Collectibles)by Fritz Willis (Author), Earl MacPherson (Author), Russell Iredell (Author), Walter Foster (Author).

sedici zena kresba uhlem
Sedící žena, kresba uhlem, založeno na kresbě od Russell Iredell

Pin-up dívka 1

Pin-up girl 1 náhled

Vždycky jsem obdivoval, jak někteří lidé dokáží nakreslit ty překrásné dívky na všech těch amerických plakátech a reklamách z dob 40-70 let. Vždy jsem je shledával velmi realistické, ačkoliv si stále zachovávaly kouzlou kresby / malby i své vlastní. Až později jsem se naučil, že se tomu stylu říká „pin-up“ i jména některých umělců, kteří v tom vynikali – Alberto VargasGil Elvgren či Peter Driben. Samozřejme, byli zde i jiní nadaní „pin-up“ umělci. Obrázek níže je mým prvním pokusem o kresbu „pin-up“ dívky. Předlohou byl obrázek z knížky z níž se učím a není dílem žádného ze zmiňovaných umělců.

Pin-up girl 1
Pin-up girl 1

Reese Witherspoon

Kresba Reese Witherspoon. Náhled

Poprvé jsem Reese Witherspoon viděl ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Naposledy to bylo ve filmu Divočina (díky němuž jsem si přečetl knihu). Musím říct, že film i kniha jsou parádní. Obecně asi platí názor, že filmové adaptace knih většinou dopadnou špatně. Podle mého názoru to v případě Divočiny neplatí. A nepřečetl jsem tolik knih abych se mohl ztotožnit s obecným názorem. Každopádně, můj pokus o kresbu Reese níže není založen na obrázku ani z jednoho zmiňovaného filmu. Našel jsem ho při brouzdání po webu… možná je z jiného filmu, nevím. Určitě ale není ani z epizody Přátel. Ten obrázek mě zaujal díky tomu jak se na něm Reese směje, tak nějak z něj tříští pozitivní energie.

Kresba Reese Witherspoon. 03/2018.
Reese Witherspoon
Kresba Reese Witherspoon. 03/2018. Předloha a kresba.
Reese Witherspoon – originál a kresba