Odkazy

Stránky související se Spejblem a Hurvínkem:

 • divadlo_s+h_smallDivadlo Spejbla Hurvínka – oficiální stránky divadla Spejbla a Hurvínka. Naleznete zde informace o představeních, vstupenkách, programu a spoustu dalších informací o dění souvisejícím s divadlem.
 • planetka_sh_smallPlanetka Spejbla a Hurvínka – Skvělá stránka sledující dění okolo Spejbla a Hurvínka. Chcete-li si například zkontrolovat, co všechno vám ve sbírce Spejbla a Hurvínka chybí, porovnejte si ji s diskografií, filmografií či knihografií  na tomto webu.

Stránky související s hasiči:

 • Znak SDH Celakovice_64pxSDH Čelákovice – Stránka sboru dobrovolných hasičů v Čelákovicích, jehož jsem také členem… Najdete zde průběžně aktualizované informace o dění ve sboru (výjezdy, mladí hasiči, občas i nějaké foto či článek).
 • pozary-cz-logo-color-transparent-smallPožáry – skvělý web sledující snad vše okolo hasičů nejen z celé republiky, ale v rámci možností také ze světa.

Stránky související s letectvím:

– virtuální létání:

 • Angle Of Attack – ani virtuální létání není jen o schopnosti dát plný plyn. Pokud se chcete naučit létat jako profící, neznám lepší zdroj než Angle Of Attack, kde naleznete profesionální video trénink. Můžete si tak projít základy od létání s malými letadly až k „heavy metalu“ – Boeing 737, 747 či MD-11. Základní trénink – Aviator 90 je zdarma. Všechna videa jsou v angličtině, ale pokud to pro Vás není překážka, ani placené kurzy rozhodně nejsou vyhozenými penězi.
 • VATSIM – stejně jako mnoho lidí miluje létání, i když třeba jen virtuální, další lidé milují práci řídícího letového provozu, i když třeba jen virtuální. Tyto dvě skupiny se setkávají na síti VATSIM, na které můžete po registraci, která je zdarma, virtuálně létat pod kontrolou virtuálního řízení letového provozu řízeného reálnými lidmi. Téměř všichni se zde snaží řídit reánými postupy, což z VATSIMU činí skvělé prostředí pro nácvik letecké komunikace i pro reálné létání.
 • VACC Czech Republic – česká „pobočka“ sítě VATSIM pro řízení virtuálního letového provozu nad ČR. Najdete zde informace chystaných akcích,  o tom jak se připojit k síti VATSIM, jak se tam chovat a další – v češtině (alespoň většina).

– plánování letů a počasí

Zde jsem umístil mix odkazů na stránky, které se mi osvědčily při plánování letů. Většina jich slouží pro reálné plánování, ale stejně dobře je lze využít pro to virtuální.

 • Skyvector – letecké mapy pro VFR i IFR létání. Původně tento web obsahoval letecké mapy celých USA, ale postupně došlo k pokrytí celého světa. Velmi dobrý zdroj „map“, který je navíc poskytuje zdarma.
 • Aviation Weather Center – pokud rádi létáte za reálného počasí, můžete informace o počasí pro letectví pro celou oblast Spojených států získat na této stránce.
 • Letecká informační služba – pro létání v čechách najdete snad všechny potřebné informace na této stránce – informace o letištích a prostorech, VFR a IFR mapy pro přiblížení, počasí, NOTAMy apod.
 • Windy – tato webová stránka nabízí úžasnou předpověď větru ve formě jednoduché animace. Můžete se podívat „jak to bude foukat“ na celé planetě a v různých nadmořských výškách. Ale není tam jen vítr, můžete si zobrazit teplotu, tlak, vlhkost, oblačnost, srážky a dokonce i vlny.

– ostatní

 • Flight Radar 24 – skvělá stránka pro milovníky letectví. Můžete zde téměř v reálném čase sledovat pohyb letadel. U každého letadla je možné zobrazit jeho typ, výšku letu, pozici, odkud kam letí a třeba i zobrazit fotku letadla (pokud to konkrétní letadlo někdy někdo vyfotil).
 • Live ATC – na tomto webu je možné poslouchat komunikaci mezi piloty a řídícími letového provozu. Můžete poslouchat komunikaci z mnoha letišt z celého světa, včetně letiště Václava Havla – LKPR.