Rádio Universum

https://www.radiouniversum.cz/

Na stránkách Rádia Universum, které můžete znát také jako „Kupředu do minulosti“, najdete spoustu zajímavých rozhovorů. Martina Kociánová a další moderátoři, zde prostřednictvím dialogů, se zajímavými hosty, se zajímavými názory, hledají staré recepty na nové problémy, ale i nové recepty na staré problémy, jak sami praví na webu. Dialog, je zde klíčové slovo. Nikdo se zde nesnaží přesvědčir druhé, že jeho pravda nebo vidění světa je to nejsprávnější, jde jen o rozhovory moderátora a hostů, často takových, kteří se do hlavních zpráv nedostanou a nebojí se říct svoje názory, i když nejsou v souladu s hlavním proudem.

Richard Dean Anderson

https://rdanderson.com/

Richard Dean Anderson – americký herec jenž ztvárnil hrdiny mého (a určitě nejen mého) dětství. Kdo by neznal Macgyvera nebo plukovníka O’neilla z Hvězdné brány? No, i když se pár takových určitě najde… pod tímto odkazem najdete fandovskou stránku, jejímž autorem je Kate Ritter a která je nejhlubší studnicí informací a faktů ohledně Richardova života a práce, na kterou jsem narazil. Obsahuje i „zprávy“ přímo od Richarda (i když není nástrojem jak se s ním spojit). Určitě stránku navštivte, je plná zajímavostí.

Divadlo Spejbla a Hurvínka na Supraphonline

https://www.supraphonline.cz/umelec/435649-divadlo-spejbla-a-hurvinka

Supraphonline je internetový obchod společnosti Supraphon, která je mimo jiné dlouholetým vydavatelem nahrávek z produkce Divadla Spejbla a Hurvínka. Najdete zde ale alba i mnoha dalších českých i světových umělců. Vše je možné zakoupit a stáhnout jak ve formátu MP3, tak i v bezztrátovém FLAC. A můžete si pořídít jak celá alba, tak i jen jednotlivé písničky, nahrávky (některé jsou vyjímkou a je možné je pořídít jen v albu). Tento odkaz Vás vezme přímo na seznam tvorby Divadla Spejbla a Hurvínka.

SimBrief

https://www.simbrief.com/

SimBrief je další skvělá online služba. Provozuje ji společnost Navigraph. Je zaměřená na plánování letů a vše, co s tím souvisí. Zahrnuje podrobné výpočty paliva pro více než 120 typů letadel, rozsáhlou databázi cest, reálnou předpověď počasí, aktuální NOTAMy, ETOPS plánování, a mnoho dalšího! Služba je ZDARMA, i když je v tomto režimu malinko omezena co se plánování trasy týče – budete moct použít jen starší AIRAC cyklus, ale můžete pro to použít i jinou službu. Pokud máte Navigraph předplatné, budete moct použít aktuální cyklus. Plánování letů je zde velmi rychlé a získáte veškeré potřebné informace na jednom místě. Letový plán můžete exportovat do mnoha formátů a některé letadla umožňují jeho načtení přímo z webu z vašeho SimBrief účtu.

FsHub

https://fshub.io/

FSHub je bezplatná cloudová služba, které nabízí virtuálním pilotům a aerolinkám sledování letů a výkonů v Microsoft Flight Simulátoru 2020, X-Plane, Prepar3D, FSX, FSX:SE a FS2004! To je tak nějak volně přeloženo. Já bych ještě dodal, že jde o skvělou službu. Také nabízí „achievements“ (odměny / ocenění), které Vám zase dají další důvody, proč vzlétnout do virtuálního nebe a navšítvit místa, které jste třeba ani nevěděli, že existují.

Live ATC

https://www.liveatc.net/

Na tomto webu je možné poslouchat komunikaci mezi piloty a řídícími letového provozu. Můžete poslouchat komunikaci z mnoha letišt z celého světa, včetně letiště Václava Havla – LKPR.

Flight Radar 24

https://www.flightradar24.com/

Skvělá stránka pro milovníky letectví. Můžete zde téměř v reálném čase sledovat pohyb letadel. U každého letadla je možné zobrazit jeho typ, výšku letu, pozici, odkud kam letí a třeba i zobrazit fotku letadla (pokud to konkrétní letadlo někdy někdo vyfotil).

Windy

https://www.windy.com/

Tato webová stránka nabízí úžasnou předpověď větru ve formě jednoduché animace. Můžete se podívat „jak to bude foukat“ na celé planetě a v různých nadmořských výškách. Ale není tam jen vítr, můžete si zobrazit teplotu, tlak, vlhkost, oblačnost, srážky a dokonce i vlny.