Divadlo Spejbla a Hurvínka na Supraphonline

https://www.supraphonline.cz/umelec/435649-divadlo-spejbla-a-hurvinka

Supraphonline je internetový obchod společnosti Supraphon, která je mimo jiné dlouholetým vydavatelem nahrávek z produkce Divadla Spejbla a Hurvínka. Najdete zde ale alba i mnoha dalších českých i světových umělců. Vše je možné zakoupit a stáhnout jak ve formátu MP3, tak i v bezztrátovém FLAC. A můžete si pořídít jak celá alba, tak i jen jednotlivé písničky, nahrávky (některé jsou vyjímkou a je možné je pořídít jen v albu). Tento odkaz Vás vezme přímo na seznam tvorby Divadla Spejbla a Hurvínka.

SimBrief

https://www.simbrief.com/

SimBrief je další skvělá online služba. Provozuje ji společnost Navigraph. Je zaměřená na plánování letů a vše, co s tím souvisí. Zahrnuje podrobné výpočty paliva pro více než 120 typů letadel, rozsáhlou databázi cest, reálnou předpověď počasí, aktuální NOTAMy, ETOPS plánování, a mnoho dalšího! Služba je ZDARMA, i když je v tomto režimu malinko omezena co se plánování trasy týče – budete moct použít jen starší AIRAC cyklus, ale můžete pro to použít i jinou službu. Pokud máte Navigraph předplatné, budete moct použít aktuální cyklus. Plánování letů je zde velmi rychlé a získáte veškeré potřebné informace na jednom místě. Letový plán můžete exportovat do mnoha formátů a některé letadla umožňují jeho načtení přímo z webu z vašeho SimBrief účtu.

FsHub

https://fshub.io/

FSHub je bezplatná cloudová služba, které nabízí virtuálním pilotům a aerolinkám sledování letů a výkonů v Microsoft Flight Simulátoru 2020, X-Plane, Prepar3D, FSX, FSX:SE a FS2004! To je tak nějak volně přeloženo. Já bych ještě dodal, že jde o skvělou službu. Také nabízí „achievements“ (odměny / ocenění), které Vám zase dají další důvody, proč vzlétnout do virtuálního nebe a navšítvit místa, které jste třeba ani nevěděli, že existují.

Live ATC

https://www.liveatc.net/

Na tomto webu je možné poslouchat komunikaci mezi piloty a řídícími letového provozu. Můžete poslouchat komunikaci z mnoha letišt z celého světa, včetně letiště Václava Havla – LKPR.

Flight Radar 24

https://www.flightradar24.com/

Skvělá stránka pro milovníky letectví. Můžete zde téměř v reálném čase sledovat pohyb letadel. U každého letadla je možné zobrazit jeho typ, výšku letu, pozici, odkud kam letí a třeba i zobrazit fotku letadla (pokud to konkrétní letadlo někdy někdo vyfotil).

Windy

https://www.windy.com/

Tato webová stránka nabízí úžasnou předpověď větru ve formě jednoduché animace. Můžete se podívat „jak to bude foukat“ na celé planetě a v různých nadmořských výškách. Ale není tam jen vítr, můžete si zobrazit teplotu, tlak, vlhkost, oblačnost, srážky a dokonce i vlny.

Skyvector

https://skyvector.com/

Letecké mapy pro VFR i IFR létání. Původně tento web obsahoval letecké mapy celých USA, ale postupně došlo k pokrytí celého světa. Velmi dobrý zdroj „map“, který je navíc poskytuje zdarma.