SimBrief

https://www.simbrief.com/

SimBrief je další skvělá online služba. Provozuje ji společnost Navigraph. Je zaměřená na plánování letů a vše, co s tím souvisí. Zahrnuje podrobné výpočty paliva pro více než 120 typů letadel, rozsáhlou databázi cest, reálnou předpověď počasí, aktuální NOTAMy, ETOPS plánování, a mnoho dalšího! Služba je ZDARMA, i když je v tomto režimu malinko omezena co se plánování trasy týče – budete moct použít jen starší AIRAC cyklus, ale můžete pro to použít i jinou službu. Pokud máte Navigraph předplatné, budete moct použít aktuální cyklus. Plánování letů je zde velmi rychlé a získáte veškeré potřebné informace na jednom místě. Letový plán můžete exportovat do mnoha formátů a některé letadla umožňují jeho načtení přímo z webu z vašeho SimBrief účtu.

FsHub

https://fshub.io/

FSHub je bezplatná cloudová služba, které nabízí virtuálním pilotům a aerolinkám sledování letů a výkonů v Microsoft Flight Simulátoru 2020, X-Plane, Prepar3D, FSX, FSX:SE a FS2004! To je tak nějak volně přeloženo. Já bych ještě dodal, že jde o skvělou službu. Také nabízí „achievements“ (odměny / ocenění), které Vám zase dají další důvody, proč vzlétnout do virtuálního nebe a navšítvit místa, které jste třeba ani nevěděli, že existují.

VACC Czech Republic

https://www.vacc-cz.org/

Česká „pobočka“ sítě VATSIM pro řízení virtuálního letového provozu nad ČR. Najdete zde informace chystaných akcích,  o tom jak se připojit k síti VATSIM, jak se tam chovat a další – v češtině (alespoň většina).

VATSIM

https://www.vatsim.net/

Stejně jako mnoho lidí miluje létání, i když třeba jen virtuální, další lidé milují práci řídícího letového provozu, i když třeba jen virtuální. Tyto dvě skupiny se setkávají na síti VATSIM, na které můžete po registraci, která je zdarma, virtuálně létat pod kontrolou virtuálního řízení letového provozu řízeného reálnými lidmi. Téměř všichni se zde snaží řídit reánými postupy, což z VATSIMU činí skvělé prostředí pro nácvik letecké komunikace i pro reálné létání.

Angle Of Attack

https://www.flyaoamedia.com/

Ani virtuální létání není jen o schopnosti dát plný plyn. Pokud se chcete naučit létat jako profící, neznám lepší zdroj než Angle Of Attack, kde naleznete profesionální video trénink. Můžete si tak projít základy od létání s malými letadly až k „heavy metalu“ – Boeing 737, 747 či MD-11. Základní trénink – Aviator 90 je zdarma. Všechna videa jsou v angličtině, ale pokud to pro Vás není překážka, ani placené kurzy rozhodně nejsou vyhozenými penězi.