FS Logbook Editor 1.85 – VYDÁN!

Ahoj, určitě jste si mysleli, že už nebude žádná aktualizace FS Logbook Editoru. Od posledních novinek uplynul více než rok… No, taky jsem si to myslel. Ale ještě jsem měl nějaké nápady, co dodat, jen málo času. Ale jsme tady, sem tam se ušetřilo trochu času a je tu další update, hurá…doufám 🙂

Co je tedy nového, změněného? Chystám se sem vložit mírně upravené řádky ze souboru nápovědy, jenž jsem líný to psát znovu…

Jedna změna je v Uživatelských kategoriích letadel, každá kategorie má nyní zaškrtávací políčko pro definici vícemotorového letadla a výběr typu letadla. Tyto možnosti definují, zda kategorie obsahuje vícemotorová letadla a jaký typ letadla jsou letadla v rámci kategorie. Také každé letadlo v kategorii má tyto možnosti. Kategorie definuje tyto hodnoty pro všechna letadla v rámci kategorie, ale můžete je přepsat pro konkrétní letadla v rámci kategorie. Tyto informace pak lze použít při importu z FsHub, z MSFS a/nebo při načítání souboru LittleNavMap CSV.

Byla přidána podpora pro čtení a zápis souboru LittleNavMap CSV. Takže data deníku lze importovat/exportovat mezi FS Logbook Editorem a LittleNavMap. Implementace této funkce také vedla k použití nové knihovny 3. strany pro práci se soubory CSV, což vedlo i k mírnému přepsání kódu pro načítání/ukládání deníku z/do běžného souboru CSV.

Další větší změnou je, že FS Logbook Editor již není omezen na zobrazení pouze jednoho letu na mapě. Nyní si můžete v zobrazení tabulky deníku vybrat libovolný počet letů a kliknout na tlačítko Zobrazit na mapě. Všechny vybrané lety se zobrazí v mírně odlišném okně prohlížeče mapy, kde si mezi nimi můžete vybrat. Vybraný let se zvýrazní, ale stále uvidíte i všechny ostatní lety.

Pak jsou tu nějaké menší dodělávky, jako přidaná formální podpora pro Prepar3D v6 a X-Plane 12, i když předchozí verze FS Logbook Editoru zvládnou otevřít tyto soubory letových deníku bez problémů, jelikož se nezměnily.

Co všechno se změnilo zjistíte z CHANGELOG. Také zkoukněte dokumentaci:

Jako vždy, můžete si stáhnout a otestovat DEMO verzi ze stránky FS Logbook Editoru.