FS Logbook Editor v1.6 – VYDÁN!

Inu, zde v české sekci webu jsem o tom sice nepsal, ale již nějakou dobu pracuji na aktualizaci pro FS Logbook Editor. Bylo potřeba jen dopsat dokumentaci (která je stále jen v angličtině). Jelikož jsem nechtěl vydání nové verze protahovat o další dva měsíce nebo tak, což by se určitě stalo, kdybych přemýšlel ještě o dalších funkcích, které bych chtěl přidat, zastavil jsem vývoj verze 1.6 a ta je tedy nyní k dispozici. Níže je stručný seznam změn:

  • Volba pro zapnutí kontroly nové verze po startu programu.
  • Tlačítka pro přesun položek v seznamu letišť v detailu letového záznamu. Takže nyní je možno položky v seznamu letišť řadit.
  • Jednoduchý tisk. Nyní je možné vytisknout tabulku s letovým deníkem přesně tak jak ji vydíte v programu.
  • Generování výstupů / reportů (na pixel přesné výstupy na základě šablon) pomocí enginu JasperReports.

Seznam se může zdát krátký, ale věřte mi, že poslední položka, generování výstupů za pomoci JasperReports zabrala dost času na implementaci. A i když nemám tušení, zda to vůbec budete používat / tvořit si vlastní šablony, jelikož tvorba šablon má poměrně strmou křivku učení… Ok, takže o co vlastně jde?JasperReports engine se používá pro generování na-pixel přesných výstupů (reportů) z šablon.. V případě FS Logbook Editoru budou tyto šablony naplněny daty z letového deníku.Takže nyní můžete vygenerovat dokument jako na obrázku níže:

Letový deník vygenerovaný pomocí JasperReports a FS Logbook Editor v1.6
fsle_reporter_01_cs
FS Logbook Editor 1.6 – „Reportér“, dialog na generování výstupů z letového deníku za pomoci enginu JasperReports, obrázek 1

Prohlédněte si aktualizovanou stránku produktu zde: FS Logbook Editor. Najdete tam aktualizovanou dokumentaci, seznam změn a samozřejmě novou demo verzi. Nebo si to vše můžete stáhnout níže: