FS Logbook Editor 1.70 – VYDÁN!

Uplynulo půl roku, je tu čas Vánoc, ale také další aktualizace FS Logbook Editoru. Vím, že by jste si v následujícím textu určitě přečetli, že přináší kompatibilitu s Microsoft Flight Simulátorem, ale to je bohužel ještě dělší běh….

But one obstacle have been overcome. Pete Dowson released new version of Ale jedna překážka byla překonána. Pete a John Dowson vydali novou verzi MakeRwys, která podporuje čtení bgl souborů Microsoft Flight Simulátoru, takže i FS Logbook Editor může vytvořit databázi dat o letištích z dat z Microsoft Flight Simulátoru (tak jak to dělá s FSX/Prepar3D). Byl přidán nový poskytoval dat o letištích z MSFS a FS Logbook Editor je rovněž schopen nalézt instalaci na disku. Takže by mělo stačit stisknout tlačítko Najít simulátory a měl by Vám objevit v seznamu simulátorů. přístup do letového deníku ovšem ještě vyřešen není :(.

Import dat z MSFS – aby jste mi věřili 🙂

Mimo to, verze je 1.70 hlavně opravuje chyby. Nechtěl jsem s uvolněním čekat až na čas, kdy budu mít nějaké řešení přístupu do letového deníku, nebo nahrávání letových dat, protože nevím, jak dlouho to bude trvat.

Použitá verze Javy se opět změnila. Tentokrát z verze 11 na poslední – 15. Nebojte se. 32 bitové a 64 bitové JRE je opět distribuováno s FS Logbook Editorem, takže by to nemělo znamenat žádnou změnu pro vás, uživatele. Rozhodl jsem se pro upgrade pro lepší kompatibilitu s budoucími verzemi Windows…zjistil jsem totiž, že verze 11 má problémy s pozicováním a změnou velikosti oken na monitorech s vysokým rozlišením, které mají zapnuté zvětšené měřítko. Je to trochu spojeno s tím, co se snažila zlepšit předchozí verze…a změna pozice či velikosti oken na uložené hodnoty se pak mohla chovat opravdu divně (jako že okna byla větší po každém spuštění programu…) , což bylo poměrně sožité obejít. Ale věřím, že s Java 15 a vylepšeným kódem pro pozicování a změnu velikosti oken by tyto problémy měly být eliminovány (nebo minimalizovány). Kód nyní také kontroluje, zda se během obnovení pozice okna nemůže okno dostat mimo okraje monitoru, zda nebude větší než plocha monitoru nebo zda nebude přesahovat z jednoho monitoru na jiný. Nic z toho nepovolí.

Došlo také na opravy u JasperReports. Nebylo možné zkompilovat šablony které obsahovaly funkce pro práci s datumem nebo časem. Bylo to kvůli chybějícím knihovnám. Tak ty už teď nechybí 🙂 … takže je možné takové šablony zkompilovat. Také je nyní možné exportovat reporty do velmi populárního formátu dokumentů – do PDF.

Nkteré problémy byly nalezeny a opraveny také v dialogu Nastavení. Zaprvé, nebylo možné změnit velikost dialogu pod určitou minimální velikost, což způsobovalo problémy na malých monitorech. Dialog je teď ve změně velikosti mnohem flexibilnější?Pokud nelze zobrazit sekci nastavení celou, objeví se posuvníky. Druhou opravou je to, že pokud jste dialog zavřeli tlačítkem X v pravém horním rohu, žádné změny které jste třeba provedli v nastavení nebyly uloženy.

Tohoto si všimne asi málo z Vás, možná nikdo, ale FS Logbook Editor bude nyní ukládat svoje data do složky “<domovská složka uživatele>/FS Logbook Editor” v případě, že nemá povolení k zápisu do složky, ve které je nainstalován.

Komponenta kalendáře byla poštelována aby reagovala na změnu vzhledu a zobrazovala výběr datumu na správné pozici i pokud dialog pro úpravu záznamu není na hlavním monitoru.

Jako vždy, byly opraveny nějaké drobné chyby, chybějící překlady a podobné věci, na které jsem narazil během vývoje nových funkcí a chyb.