Spirit of Alaska repaint pro Thranda DHC-2 Beaver

Pár slov úvodem

Je tomu rok a pár dní co jsem sdílel tento repaint pro Milviz DHC-2 Beaver. Ale koncem minulého roku – 2020, vývojářské studio nazývané Thranda vytvořilo velmi dobře zpracovaný DHC-2 Beaver pro X-Plane, takže po krátkém váhání, jsem přetvořil tento repaint, který je tak nějak mým oblíbeným, i pro jejich reprezentaci tohoto legendárního letadla.

Takže dnes, znovu, sdílím repaint pro toto letadlo, které mě nadchlo. Slyšeli jste někdy něco jako: „Půl tuny, kdykoliv, kamkoliv“. Pokud ano, dost možná to bylo právě ve spojení s tímto letadlem – DHC-2 Beaver. Krásné křivky, silný motor, skvělá spolehlivost…. ale proč o tom psát, když je to všechno v písničce:

A Aljaška… No, nikdy jsem tam nebyl … ale jednou bych se tam rád podíval. S našimi více a více realistickými leteckými simulátory jsou i ty virtuální návštevy fantastické. Někdy dechberoucí, tak že zapomenete, že je to jen simulace a jen si užíváte tu velikou zemi plnou velkých hor, rozlehlých lesů a malých měst (většinou). Obě strany mince, všechnu tu krásu a divočinu, ale také nebezpečí a těžké životní podmínky.

Může se to zdát trochu divné, že já, dělám repaint pro letadlo v tématu Aljašky, ale, myslím, že spojení Aljašky a Beaveru je jaksi ikonické… a jaké lepší „letadlo do džungle“ použít na Aljašce? Karel May taky nikdy nenavštívil divoký západ 🙂

Doufám že tento repaint nikoho neurazí, je to vážně jen pocta – Aljašce a DHC-2 Beaver.

Tento repaint je pro Thranda DHC-2 Beaver pro X-Plane 11. Takže pokud máte zájem a máte toto letadlo ve svém virtuálním hangáru, možnost stažení je někde níže.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený(é) repaint(y) (překládejte si to třeba jako kabát na letadlo, nebo jako texturu) pro letadlo DHC-2 Beaver jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky. Tak jak to čtete u většiny softwarových produktů, použijte je na svoje vlastní nebezpečí. Nepřebírám odpovědnost za nic.

Repaint(y) obsažené v tomto archivu byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory.

Zkusme to pro jednou napsat jednoduše 🙂

Prosím respektujte následující:

Nepoužívejte tento repaint žádným komerčním způsobem. Je vydán zdarma a zdarma má taky zůstat, stejně jako všechny z něj odvozené práce.
Nesdílejte nevhodné snímky obrazovky s tímto repaintem. Věřím, že všichni jste schopni posoudit, co je v tom našem koníčku leteckých simulátorů vhodný, a co nevhodný snímek obrazovky.

Tento repaint můžete dále šířit jak chcete (ale stále zdarma). Bylo by hezké, kdyby jste zanechali poznámky (abychom věděli, kdo čím přispěl…).
Pokud nebudete nic měnit, stačí když ponecháto toto Readme v archivu.

Pokud chcete tento repaint(y) upravit, tak můžete! Tento repaint ale obsahuje některé značky (umění), jehož nejsem autorem a to by mělo být zohledněno i v upraveném repaintu, a to tak, že by to mělo být zmíněno. Podívejte se na Použité zdroje 3. stran níže.

Pokud tyto zdroje ponecháte, mělo by to být zmíněno ve vašem souboru readme. To se vlastně vstahuje na všechno, co by váš repaint mohl obsahovat a co není vaše práce.

Použité zdroje 3. stran

Ke stažení

Níže si můžete stáhnout Mouseviator repaint pro Milviz DHC-2 Beaver.

Stáhnutí z těchto stránek:

Stáhnutí z Google Drive:

Instalace

Stažený archiv by měl obsahovat tyto složky:

  • N452AS

a tyto soubory:

  • Readme.CZ.txt
  • Readme.EN.txt

1) Zkopírování složky N452AS na správné místo

Jednoduše zkopírujte složku N452AS do složky liveries letadla Thranda DHC-2 Beaver. Složka je v instalační složce letadla, kterou máte někde ve složce Aircraft ve vašem X-Plane.Například v mojí instalaci X-Plane 11 je ta cesta následující:

d:\Games\X-Plane 11\Aircraft\Addon\Thranda_DHC2_Beaver\liveries

Já jsem si složku Addon vytvořil pro letadla 3. stran. Vy můžete mít letadlo v úplně jiné složce, například:

X-Plane 11\Aircraft\Addon\Laminar Research

nebo v nějaké úplně jiné pod-složce ve složce Aircraft.

3) Jděte létat

To je vše. X-Plane už by mělo letadlo v novém repaintu vidět. Vyberte si jej a jděte se proletět.

Galerie

Zde je několik obrázků letadla. Snažil jsem se udělat snímky obrazovky různých variant letadla, aby jste viděli verzi s Tundra pneumatikami, s plováky, i s lyžemi. Ačkoliv se krom podvozku, vlastně ničím neliší. Na některých obrázcích je letadlo špinavé a poškrábané a na jiných zase čísté, jako nové. Není to další skvělá vychytávka Thranda DHC-2 Beaver?