Spirit of Alaska repaint pro Milviz DHC-2 Beaver

Pár slov úvodem

Dnes sdílím repaint pro další letadlo, které mě nadchlo. Slyšeli jste někdy něco jako: „Půl tuny, kdykoliv, kamkoliv“. Pokud ano, dost možná to bylo právě ve spojení s tímto letadlem – DHC-2 Beaver. Krásné křivky, silný motor, skvělá spolehlivost…. ale proč o tom psát, když je to všechno v písničce:

A Aljaška… No, nikdy jsem tam nebyl … ale jednou bych se tam rád podíval. S našimi více a více realistickými leteckými simulátory jsou i ty virtuální návštevy fantastické. Někdy dechberoucí, tak že zapomenete, že je to jen simulace a jen si užíváte tu velikou zemi plnou velkých hor, rozlehlých lesů a malých měst (většinou). Obě strany mince, všechnu tu krásu a divočinu, ale také nebezpečí a těžké životní podmínky.

Může se to zdát trochu divné, že já, dělám repaint pro letadlo v tématu Aljašky, ale, myslím, že spojení Aljašky a Beaveru je jaksi ikonické… a jaké lepší „letadlo do džungle“ použít na Aljašce? Karel May taky nikdy nenavštívil divoký západ 🙂

Doufám že tento repaint nikoho neurazí, je to vážně jen pocta – Aljašce a DHC-2 Beaver.

Tento repaint je pro DHC-2 Beaver od firmy Milviz, vytvořený pro FSX a Prepar3D. Takže pokud máte zájem a máte toto letadlo ve svém virtuálním hangáru, možnost stažení je někde níže.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený(é) repaint(y) (překládejte si to třeba jako kabát na letadlo, nebo jako texturu) pro letadlo DHC-2 Beaver jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky. Tak jak to čtete u většiny softwarových produktů, použijte je na svoje vlastní nebezpečí. Nepřebírám odpovědnost za nic.

Repaint(y) obsažené v tomto archivu byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory.

Zkusme to pro jednou napsat jednoduše 🙂

Prosím respektujte následující:

Nepoužívejte tento repaint žádným komerčním způsobem. Je vydán zdarma a zdarma má taky zůstat, stejně jako všechny z něj odvozené práce.
Nesdílejte nevhodné snímky obrazovky s tímto repaintem. Věřím, že všichni jste schopni posoudit, co je v tom našem koníčku leteckých simulátorů vhodný, a co nevhodný snímek obrazovky.

Tento repaint můžete dále šířit jak chcete (ale stále zdarma). Bylo by hezké, kdyby jste zanechali poznámky (abychom věděli, kdo čím přispěl…).
Pokud nebudete nic měnit, stačí když ponecháto toto Readme v archivu.

Pokud chcete tento repaint(y) upravit, tak můžete! Tento repaint ale obsahuje některé značky (umění), jehož nejsem autorem a to by mělo být zohledněno i v upraveném repaintu, a to tak, že by to mělo být zmíněno. Podívejte se na Použité zdroje 3. stran níže.

Pokud tyto zdroje ponecháte, mělo by to být zmíněno ve vašem souboru readme. To se vlastně vstahuje na všechno, co by váš repaint mohl obsahovat a co není vaše práce.

Použité zdroje 3. stran

Ke stažení

Níže si můžete stáhnout Mouseviator repaint pro Milviz DHC-2 Beaver.

Stáhnutí z těchto stránek:

Stáhnutí z Google Drive:

Zdrojové soubory:

Vím, že vždycky píšu, že můžete moje repainty letadel upravovat, ale zdrojové soubory jsem s vámi sdílel jen jednou. A taková úprava je bez zdrojových souborů celkem problematická… Tudíž, dnes to bude podruhé ?

Pokud si chcete vytvořit repaint na základě toho mého, níže si můžete stáhnout zdrojové soubory… Rád bych ale poznamenal, že používám GIMP … takže ty soubory jsou ve formátu .xcf pro GIMP, ne .psd pro Photoshop. Také jsem ne vždy pojmenovával vrsty, takže občas „to prostě budete muset vykoumat“ (Ale ono pojmenování nebylo nic extra ani v původních souborech :)) Také, protože GIMP, a kvůli omezeným možnostem pluginu pro export do DDS, když byl v textuře potřeba alfa kanál… tak jsem k vytvoření konečné textury použil prográmek DXTBMP… Alfa kanály mám vyexportované z původních nepomalovaných textur, uložené extra jako soubor .bmp … a většinou jsem je neměnil… Abych to shrnul, použití GIMPu vyžaduje trochu specifický postup práce… ale určitě na to taky přijdete.

Instalace

Stažený archiv by měl obsahovat tyto složky:

  • texture.N452AS
  • texture.N452AS-STOL
  • thumbnails

a tyto soubory:

  • aircraft.cfg.txt
  • aircraft.cfg.floats.txt
  • aircraft.cfg.skis.txt
  • aircraft.cfg.skis_stol.txt
  • aircraft.cfg.stol.txt
  • aircraft.cfg.straight_floats.txt
  • aircraft.cfg.straight_floats_stol.txt
  • aircraft.cfg.tundra.txt
  • aircraft.cfg.tundra_stol.txt

1) Zkopírování složky s texturami do složky s letadlem DHC-2 Beaver

Jděte do složky, kde máte nainstalováno letadlo Milviz DHC-2 Beaver. Tuto složku najdete v adresáři „SimObjects\Airplanes\DHC-2 Beaver Milviz“ ve složce kde máte nainstalovaný simulátor. Celá cesta může vypadat následovně:

C:\Program Files\Lockheed Martin\Prepard3D v4\SimObjects\Airplanes\DHC-2 Beaver Milviz

To byly jen příklady, cesta závisí na tom, kde máte nainstalovaný váš letecký simulátor.

Bude zde více takových složek podle toho, zda máte i rozšiřující balíček nebo jen ten základní. Každá složka je pro rozdílnou variantu letadla. A pro tyto varianty jsou rozdílné konfigurační soubory (vypsané výše). Například, soubor „aircraft.cfg.txt“ obsahuje konfiguraci, kterou vložíte do konfiguračního
souboru aircraft.cfg pro základní variantu letadla uloženou ve složce „DHC-2 Beaver Milviz„. Soubor „aircraft.cfg.floats.txt“ je zase pro variantu letadla s plováky uloženou ve složce „DHC-2 Beaver Milviz Floats„. Atd.

Zkopírujte složku texture.N452AS do složky letadla pro variantu, kterou chcete (klidně všechny).

Pokud si zvolíte variantu letadla, jehož složka obsahuje v názvu slovo „STOL„, zkopírujte také všechny soubory ze složky „texture.N452AS-STOL“ do zkopírované složky „texture.N452AS„. Přepiště všechny existující soubory. Složka „texture.N452AS-STOL“ obsahuje mírně upravenou hlavní texturu pro STOL variantu letadla.

Pokud chcete správný náhledový obrázek (neplatí pro Prepar3D v4), zkopírujte příslušný náhledový obrázek ze složky thumbnails (najdete ho, je pojmenovaný podle varianty letadla) do zkopírované složky texture.N452AS a přejmenujte jej na thumbnail.jpg. Přepiště již obsažený soubor (ten je pro základní variantu).

2) Přidání repaintu do souboru aircraft.cfg

Ve složce, kterou jste našli v kroku 1 se nachází soubor s názvem Aircraft.cfg. Otevřete jej v poznámkovém bloku nebo podobném textovém editoru (Pro základní editaci textu, bez jakéhokoliv formátování. Ujistěte se, že je soubor znovu uložen jako Aircraft.cfg, ne jako Aircraft.cfg.txt)

Listujte dolů souborem a hledejte řádky začínající na [fltsim.X] kde X je nějaké číslo. Bude zde [fltsim.0], [fltsim.1] apod. Najděte poslední „fltsim“ sekci a podívejte se jaké má číslo.

Otevřete přiložený „Aircraft.cfg.—–.txt“ soubor, který koresponduje s variantou letadla pro nějž jste zkopírovali složku s texturami v kroku 1. Zkopírujte celý obsah souboru (jedná se o další „fltsim“ sekci) za poslední „fltsim“ sekci v Aircraft.cfg který jste otevřeli.

Změňte „X“ ve vložené „fltsim“ sekci na další číslo v pořadí. Například, pokud poslední „fltsim“ sekce v souboru Aircraft.cfg byla [fltsim.2] , změňte [fltsim.X] na [fltsim.3].

Uložte soubor Aircraft.cfg

3) Jděte létat

To je vše. Prepar3D už by měl letadlo v novém repaintu vidět. Vyberte si jej a jděte se proletět.

Galerie

Zde je několik obrázků letadla. Snažil jsem se udělat snímky obrazovky různých variant letadla, aby jste viděli normální verzi, s plováky, lyžemi a „Tundra“ verzi. Ačkoliv se krom podvozku, vlastně ničím neliší.