SDH Čelákovice repaint pro Aerosoft DHC-6 Twin Otter Extended

Pár slov úvodem

27.9.2022 – Tento repaint byl přetvořen i pro Aerosoft DHC-6 Twin Otter pro Microsoft Flight Simulátor.

Zdravím,

v tomto příspěvku si můžete zdarma stáhnout fiktivní repaint SDH Čelákovice pro letadlo Aerosoft DHC-6 Twin Otter Extended – verze 300 obojživelná. Registrace letadla je OK-DHC (DHC je zkratka pro Dobrovolní hasiči Čelákovice a shodou okolností také zkratkou výrobce letadla: de Havilland Aircraft of Canada Ltd (Anglicky). :)).

Níže v galerii se podívejte jak repaint vypadá. Všimněte si nápisů ověřujících „výšku letu“ na plovácích a varovné tabulky zakazující “nasávání potápěčů do generátoru deště”. Obzvláště na pravém plováku je vidět jak nápisy fungují 🙂 Změnou prošlo také oblečení pilotů, ačkoliv oblečení s reflexními pruhy by pravděpodobně nebylo v kokpitu příliš praktické.

Repaint poskytnutý v tomto příspěvku byl vytvořen … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory (a hasiče, tady se to potkává).

Když se podíváte na repaint, nelze se nevšimnout dívky na vertikálním stabilizátoru. To je kresba „Fire Belle (Always Ready) 1956“ nakreslená americkým malířem pin-up girl kreseb Gillettem Elvgrenem.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený repaint pro letadlo DHC-6 Twin Otter obsažený v tomto příspěvku je poskytován tak jak je a bez jakékoliv záruky. Použijte jej na svoje vlastní nebezpečí!

POKUD NIC JINÉHO, PROSÍM ČTĚTE A RESPEKTUJTE NÁSLEDUJÍCÍ:

Smyšlený repaint SDH Čelákovice zde uveřejněný obsahuje oficiální logo SDH Čelákovice. A díky tomu je tento repaint i jakousi naší „vizitkou“. Tento repaint nesmíte veřejně distribuovat! Bez předchozího souhlasu smí být tento repaint  přístupný pouze na těchto stránkách:

http://mouseviator.com
http://hasici-celakovice.cz

Nesmíte zveřejňovat žádné snímky obrazovky (screenshoty), které by mohly na SDH Čelákovice vrhnout špatné světlo.

Cože to všechno znamená? Samozřejmě, je mi úplně jedno, jestli vezmete tento repaint svému kamarádovi/dce na flashce nebo mu ho pošlete elektronickou cestou. Ale nechci vidět, že je tento repaint distribuován veřejně ve větším měřítku (jako že si je dáte ke stažení na svou stránku), bez předchozího souhlasu.
Co se týče „snímku obrazovky, který by vrhl na SDH Čelákovice špatné světlo“ – nedělejte žádné snímky obrazovky zobrazující teroristické útoky (jako náraz do budovy), se sexuálním obsahem, diskriminační apod.

Pokud chcete tento repaint upravit, tak můžete! Pokud ale chcete svůj upravený repaint dále šířit, nesmí být tento v žádném spojení s SDH Čelákovice. Takže váš upravený repaint nesmí nikde obsahovat logo SDH Čelákovice, nápis či cokoliv jiného co by jej mohlo spojovat s SDH Čelákovice, nikde!!! Pokud váš upravený repaint nemá žádné spojení s SDH Čelákovice, je to vaše práce – distribuujte si jej jak chcete, ale musí být stále zdarma.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout repaint. Velikost archivů je okolo 20MB.

Instalace

Stažený archiv by měl obsahovat tuto složku:

  • texture.OKDHC

a soubor:

  • Aircraft.cfg.OKDHC.txt

1) Zkopírujte složku s texturami do složky letadla

Aerosoft DHC-6 Twin Otter Extended 300 Amphibian

Otevřete složku ve která máte nainstalované letadlo Aerosoft Twin Otter Extended verze 300 amphibian (obojživelná). Tuto složku najdete v adresáři „SimObjects\Airplanes\Aerosoft_DHC6_300_AMPHIB“ ve složce, kde máte nainstalovaný simulátor. Celá cesta může vypadat následovně:
C:\Program Files\Microsoft Games\FSX\SimObjects\Airplanes\Aerosoft_DHC6_300_AMPHIB
nebo
C:\Program Files\Lockheed Martin\Prepard3D v2\SimObjects\Airplanes\Aerosoft_DHC6_300_AMPHIB

To byly jen příklady, cesta závisí na tom, kde máte nainstalovaný váš letecký simulátor.

Zkopírujte složku zmíněnou výše (texture.OKDHC) do složky, kterou jste právě našli.

2) Přidejte repaint do souboru Aircraft.cfg

Ve složce kterou jste našli v kroku 1 se nachází soubor s názvem Aircraft.cfg. Otevřete jej v poznámkovém bloku nebo podobném textovém editoru (Pro základní editaci textu, bez jakéhokoliv formátování. Ujistěte se, že je soubor znovu uložen jako Aircraft.cfg, ne jako Aircraft.cfg.txt)

Listujte souborem dolů a hledejte řádky začínající na [fltsim.X] kde X je nějaké číslo. Bude zde [fltsim.0], [fltsim.1] apod. Najděte poslední „fltsim“ sekci a podívejte se jaké má číslo.

Otevřete přiložený „Aircraft.cfg.OKDHC.txt“ soubor a zkopírujte celý obsah souboru (jedná se o další „fltsim“ sekci) za poslední „fltsim“ sekci v Aircraft.cfg který jste otevřeli v předchozím kroku.

Změňte „X“ ve vložené „fltsim“ sekci na další číslo v pořadí. Například, pokud poslední „fltsim“ sekce v souboru Aircraft.cfg byla [fltsim.2], změňte [fltsim.X] na [fltsim.3].

Uložte soubor Aircraft.cfg.

3) Jděte létat

V galerii se můžete podívat jak letadlo vypadá. Navíc, ačkoliv to na obrázcích v galerii není, jsou v prostoru pro pasažéry dva plakáty s tématikou SDH Čelákovice.