SDH Čelákovice repaint pro A2A Cessna 172

Pár slov úvodem

Zdravím,

v tomto příspěvku si můžete zdarma stáhnout fiktivní repaint SDH Čelákovice pro letadlo Cessna 172 od A2A Simulations. Celkem jsou zde čtyři varianty. Dvě varianty se liší podle země, jedna má českou registrační značku, druhá americkou. Česká registrační značka je OK-CVF (CVF znamená Čelákovice Volunteer Firefighter (dobrovolný hasič)). Americká registrační značka je N450VF (VF znamená Volunteer Firefighter). Každá z těchto dvou variant je ještě ve dvou barevných provedeních – jedna s modrým pruhem a jedna s červeným pruhem.

Repaint(y) poskytnuté v tomto příspěvku byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory (a hasiče, tady se to potkává).

Když se podíváte na repainty, nelze se nevšimnout dívky na vertikálním stabilizátoru. To je kresba „Fire Belle (Always Ready) 1956“ nakreslená americkým malířem pin-up girl kreseb Gillettem Elvgrenem.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený(é) repaint(y) pro letadlo Cessna 172 obsažené v tomto příspěvku jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky. Použijte je na svoje vlastní nebezpečí!

POKUD NIC JINÉHO, PROSÍM ČTĚTE A RESPEKTUJTE NÁSLEDUJÍCÍ:

Smyšlené repainty SDH Čelákovice zde uveřejněné obsahují oficiální logo SDH Čelákovice. A díky tomu jsou tyto repainty i jakousi naší „vizitkou“. Tyto repainty nesmíte veřejně distribuovat! Bez předchozího souhlasu, tyto repainty smí být přístupné pouze na těchto stránkách:

http://mouseviator.com
http://hasici-celakovice.cz

Nesmíte zveřejňovat žádné snímky obrazovky (screenshoty), které by mohly na SDH Čelákovice vrhnout špatné světlo.

Cože to všechno znamená? Samozřejmě, je mi úplně jedno, jestli vezmete tyto repainty svému kamarádovi/dce na flashce nebo mu je pošlete elektronickou cestou. Ale nechci vidět, že jsou tyto repainty distribuovány veřejně ve větším měřítku (jako že si je dáte ke stažení na svou stránku), bez předchozího souhlasu.
Co se týče „snímku obrazovky, který by vrhl na SDH Čelákovice špatné světlo“ – nedělejte žádné snímky obrazovky zobrazující teroristické útoky (jako náraz do budovy), se sexuálním obsahem, diskriminační apod.

Pokud chcete tyto repainty upravit, tak můžete! Pokud ale chcete svůj upravený repaint dále šířit, nesmí být tento v žádném spojení s SDH Čelákovice. Takže váš upravený repaint(y) nesmí nikde obsahovat logo SDH Čelákovice, nápis či cokoliv jiného co by jej mohlo spojovat s SDH Čelákovice, nikde!!! Pokud váš upravený repaint(y) nemá žádné spojení s SDH Čelákovice, je to vaše práce – distribuujte si jej jak chcete, ale musí být stále zdarma.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout variantu, která se vám nejvíce líbí (nebo samožřejmě i všechny). Velikost archivů je okolo 20MB.

Instalace

Stažený archiv by měl obsahovat některou z těchto složek:

  • texture.N450VFa
  • texture.N450VFb
  • texture.OKCVFa
  • texture.OKCVFb

a souborů:

  • Aircraft.cfg.N450VFa.txt
  • Aircraft.cfg.N450VFb.txt
  • Aircraft.cfg.OKCVFa.txt
  • Aircraft.cfg.OKCVFb.txt

1) Zkopírujte služku s texturami do složky letadla A2A C172

Otevřete složku ve která máte nainstalované letadlo A2A Cessna 172. Tuto složku najdete v adresáři „SimObjects\Airplanes\A2A_C172“ ve složce, kde máte nainstalovaný simulátor. Celá cesta může vypadat následovně:
C:\Program Files\Microsoft Games\FSX\SimObjects\Airplanes\A2A_C172
nebo
C:\Program Files\Lockheed Martin\Prepard3D v2\SimObjects\Airplanes\A2A_C172

To byly jen příklady, cesta závisí na tom, kde máte nainstalovaný váš letecký simulátor.

Zkopírujte složku zmíněnou výše (jednu nebo všechny, záleží na tom, který repaint jste si stáhli) do složky, kterou jste právě našli.

2) Přidejte repaint do souboru Aircraft.cfg

Ve složce kterou jste našli v kroku 1 se nachází soubor s názvem Aircraft.cfg. Otevřete jej v poznámkovém bloku nebo podobném textovém editoru (Pro základní editaci textu, bez jakéhokoliv formátování. Ujistěte se, že je soubor znovu uložen jako Aircraft.cfg, ne jako Aircraft.cfg.txt)

Listujte souborem dolů a hledejte řádky začínající na [fltsim.X] kde X je nějaké číslo. Bude zde [fltsim.0], [fltsim.1] apod. Najděte poslední „fltsim“ sekci a podívejte se jaké má číslo.

Otevřete přiložený „Aircraft.cfg.—–.txt“ soubor, který koresponduje se složkou kterou jste zkopírovali v kroku 1. Zkopírujte celý obsah souboru (jedná se o další „fltsim“ sekci) za poslední „fltsim“ sekci v Aircraft.cfg který jste otevřeli.

Změňte „X“ ve vložené „fltsim“ sekci na další číslo v pořadí. Například, pokud poslední „fltsim“ sekce v souboru Aircraft.cfg byla [fltsim.2], změňte [fltsim.X] na [fltsim.3].

Uložte soubor Aircraft.cfg.

3) Jděte létat

Galerie

Galerie ukazuje americkou variantu s modrým pruhem a českou variantu s červeným pruhem. Americká varianta s červeným pruhem a česká s modrým pruhem jsou úplně stejné, jen mají přehozené barvy pruhů.