Mouseviator repaint pro PMDG 737-800 NGX pro Microsoft Flight Simulátor

Pár slov úvodem

Dnes sdílím další recyklovaný repaint pro jedno z mých oblíbených letadel…což asi není překvápko, že? Proč bych dělal repaint pro letadlo, které zas až tak rád nemám… Naštěstí se ukázalo, že „předělání“ repaintu z verze pro Prepar3D na verzi pro Microsoft Flight Simulator nebude tak pracné, jak jsem se původně bál – tedy, že nebylo třeba začínat od začátku. Jinak bych to asi nedělal 🙂 A o kterém letadle že je řeč? Přeci o osmistovce Boeingu 737, pro simulátory verze od PMDG – PMDG 737-800 NGX.

Text níže je vlastně to samé, co jsem psal v příspěvku pro verzi pro Prepar3D – Mouseviator repaint pro PMDG 737-800 NGXu – takže kdo to zná, nebo to nechce číst, může samozřejmě pokračovat dolů přímo na stažení 🙂

Vtipné na tom je, že jsem udělal tenhle repaint aniž bych měl čas zaletět si s ním alespoň jeden kompletní let. Ne všichni si to možná užijete, jelikož je to zase „můj specifický repaint“, se všemi věcmi, které na tom mám rád… ne zrovna vážný vzhled, oranžová barva, pin-up dívka na vertikálním stabilizátoru… ale ti co ano, odkazy ke stažení jsou někde níže…

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Hej, počkej. Já už tohle četl u tvých ostatních repaintů, vem mě prostě na ty odkazy ke stažení…

Smyšlený(é) repaint(y) (překládejte si to třeba jako kabát na letadlo, nebo jako texturu) pro letadlo Boeing 737-800 obsažené v tomto archivu jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky. Tak jak to čtete u většiny softwarových produktů, použijte je na svoje vlastní nebezpečí. Nepřebírám odpovědnost za nic.

Repaint(y) obsažené v tomto archivu byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory.

Zkusme to pro jednou napsat jednoduše 🙂

Prosím respektujte následující:

Tento repaint(y) nesmíte veřejně distribuovat. Bez předchozího souhlasu od autora (kontakt níže), tento repaint(y) smí být přístupný pouze na těchto stránkách:

https://mouseviator.com

Nepoužívejte tento repaint žádným komerčním způsobem. Je vydán zdarma a zdarma má taky zůstat, stejně jako všechny z něj odvozené práce. Nesdílejte nevhodné snímky obrazovky s tímto repaintem. Věřím, že všichni jste schopni posoudit, co je v tom našem koníčku leteckých simulátorů vhodný, a co nevhodný snímek obrazovky.

Pokud chcete tento repaint(y) upravit, tak můžete! Tento repaint ale obsahuje některé značky (umění), jehož nejsem autorem a to by mělo být zohledněno i v upraveném repaintu, a to tak, že by to mělo být zmíněno. Konkrétně se jedná o obrázek slavných českých loutek – Spejbla a Hurvínka, loga „Chem-trails“ na břiše letadla a kresby pin-up dívky na směrovce. Autorem Kresby Pin-up dívky je peruánský kreslíř pin-up dívek Alberto Vargas. Více informací zde:

https://en.wikipedia.org/wiki/Alberto_Vargas

Logo se zákazem nakládání lidí schovaných v kufru do nákladního prostoru je sestaveno ze zdarma dostupných obrázků z těchto adres:

Pokud ponecháte logo Mouseviator, bylo by hezké pokud nebude repaint používat ke svému zviditelnění, ke zviditelnění vašeho webu nebo třeba k házení špíny na mě nebo můj web…

Buďme k sobě prostě milí a respektujme se. Svůj repaint si distribuujte jak chcete, ale musí bý stále zdarma.

Ke stažení

Zde si můžete stánout repaint pro PMDG 737-800 NGX. Exportoval jsem repaint pro obě varianty modelu, s Blended Winglets a s Split Scimitar Winglets. Stáhněte si tu, která je vám nejbližší, nebo klidně všechny ?

Stáhnutí z těchto stránek:

Stáhnutí z Google Drive:

Instalace

 1. Otevřete PMDG Operations Center 2.0
 2. Jděte do menu „Aircraft and Liveries“ a v něm klikněte na volbu „Livery Utilities„.
  Otevře se okno pro správu repaintů – Livery Utilities. Zde v seznamu „Simulator“ vyberte požadovaný simulátor – tedy Microsoft Flight Simulator.
  Ze seznamu „Installed products“ vyberte „PMDG 737-800„.
  Ze seznamu „Variants / models“ vyberte „PMDG 737-800„.
Instalace „repaintu“ pro PMDG letadlo do MSFS – Krok 1
Instalace „repaintu“ pro PMDG letadlo do MSFS – Krok 2
 1. Na spodní straně obrazovky je tlačítko „Install from PTP“ (Můžete vidět na obrázku 2). Klikněte na něj a vyberte příslušný PTP soubor s repaintem obsažený ve staženém archivu.
Instalace „repaintu“ pro PMDG letadlo do MSFS – Krok 3
 1. Poté co vyberete soubor PTP s repaintem, PMDG Operations Center jej nainstaluje. Měli by jste po krátkou chvíli vidět text „Please wait“ a poté dialog s výsledkem instalace. Doufám, že s pozitivním. Repaint by se měl také objevit seznamu nainstalovaných repaintů.
Instalace „repaintu“ pro PMDG letadlo do MSFS – Krok 4
 1. Nainstalujte další repainty, pokud chcete.
 2. Jděte létat.

Poznámka: Pokud chcete, aby se letadlo načetlo v MSFS v konfiguraci, jakou jsem zamýšlel s tímto repaintem, musíte si při výběru letadla na záložce „Customization“ nastavit „Tail number“ na „OK-MVC“. V Prepar3D bylo toto svázáno přímo s repaintem, v MSFS je „specifické“ nastavení letadla svázáno právě s registrací letadla (Tail number).

Nastavení registrace (Tail numbe) letadla v MSFS
Nastavení registrace (Tail number) letadla v MSFS

Galerie

Jako vždy, následuje několik obrázků letadla. Všechny obrázky jsou z verze SSW (Split Scimitar Winglets) , ale ostatní verze vypadají stejně: