OFP Cool Studio

Jak jste se mohli dočíst na stránce Výtvory pro PC -> Související s PC hrami, mezi hry, které mě dlouho bavily, byla i Operace Flashpoint od českého vývojářského studia Bohemia Interactive.

Tato hra byla ve své době vyjímečná. A to jednak tím, co všechno nabídla, tak i možnostmi uživatelských modifikací. Dlouhý čas, který jsem u hry strávil mi umožnil nahlédnout pod pokličku a naučit se něco málo z použitých technologií. Výsledkem byla sada programů, které měly za úkol ulehčit vývoj vlastních misí, případně nových doplňků (addonů) do hry. Tuto sadu programů jsem nazval OFP Cool Studio. Celé „studio“ bylo naprogramováno ve Visual Basicu 6 v roce 2002.

OFP Cool Studio obsahuje následující programy:

  • OFP Cool Studio Integrator – spouštěcí menu pro ostatní aplikace
  • OFP Cool Editor 3.0 – největší program, který pomůže s tvorbou misí a kampaní
  • OFP Addon Editor 1.0 – program pomůže při vytváření addonů do hry
  • OFP Launcher 1.0 – ke spuštění Operace Flashhpoint s různými parametry
  • OFP Cool Editor – PBO Utility 1.2 – pro práci s PBO soubory (archivy hry)
  • In Addons Searcher 1.0 – k prohledávání addonů

Podporované jazyky jsou: Čeština, Angličtina
Podporované operační systémy: windows_logo_small Windows

Instalace

Program obsahuje instalátor, který vám s instalací pomůže.

Stažení

Program si stáhněte z následujícího odkazu:

Známé problémy

Visual Basic 6 je již dávno překonaný a i ve své době s některými jeho kommponentami byly problémy. Instalační složka obsahuje zip archiv Known problems.zip, kde jsou popsány standartní problémy, které se mohly objevit  a jejich řešení. Tyto problémy byly ale záležitostí starších Windows – 98 a asi i XP. Dnes by se už neměly projevit.

Na Windows Vista a novějších se možná setkáte s následujícími chybovými zprávami, pokud budete chtít spustit OFP Cool Editor 3.0:

Řešením tohoto problému je vymazání knihovny msvcrt.dll ze složky, kde je program nainstalován (například C:\Program Files\OFP Cool Studio).

Galerie

Na obrázcích níže se můžete podívat, jak jednotlivé programy vypadají:

Nyní je Operaci Flashpoint již přes deset let a má několik úspěšných pokračování. Umístění programu sem na web je tedy spíše jakousi formou archivace, kdyby o něj třeba ještě někdy někdo měl zájem. Jinak byl program po celá ta léta dostupný na úspěšném českém webu věnovaném Operaci Flashpoint – http://ofp.gamepark.cz. Z toho důvodu zde neočekávejte ani žádnou podporu.