Návod na tvorbu mise pro Emergency 3

Na stránce Výtvory pro PC -> Související s počítačovými hrami jsem se zmínil o hrách Emergency 3 a Emergency 4. To jsou záchranářské strategie a tudíž se zde nesnažíte většinu postav, které potkáte, postřílet, ale zachránit (neb se připletli k nějaké mimořádné události kterou musíte řešit).

I tyto dvě hry podporují uživatelské modifikace a mnoho jich také vzniklo. Za zmínku jistě stojí Czech Mod pro Emergency 3 a Emergency 4, přidávající do hry české záchranářské složky. Mezi nejlepší zahraniční modifikace dle mého názoru patří Los Angeles Mod a německý Winterberg Mod. I tyto modifikace jsou dostupné pro obě zmíněné hry.

To bylo opět jen tak na úvod. I já jsem samozřejmě toužil něco pro hru vytvořit. Bohužel to bylo ale ještě v době, kdy jsem ještě neměl zcela vyzkoušeno rčení o dvou typech počítačových uživatelů: „Jsou dva typy počítačových uživatelů – ti co přišli o data a ti co už zálohují.“. Kam tím směřuji? To je jednoduché, moje tvorba pro Emergency 3 zmizela v historii. Nisméně internet uchová spoustu informací a tak se mi podařilo najít alespoň návod na tvorbu misí do Emergency 3, který jsem napsal někdy v roce 2005. Proto jej můžu teď za-archivovat tady na mé stránce a nabídnout případným zájemcům.

Ještě před tímto návodem jsem vytvořil jednu misi. Už si přesně nepamatuji název, ale jejím obsahem byla havárie lodi na Labi. Nějací výletníci s ní vyletěli z řeky přes cestu do blízkého lesa u chatové oblasti. Bohužel se mi ji nikde nalézt nepodařilo, tak pokud ji má třeba někdo z Vás – čtenářů, budu rád, když mi ji pošlete (asi by to chtělo email: admin@mouseviator.com).