SDH Čelákovice repaint pro Bell 412 EP

Pár slov úvodem

Hasiči v České republice nedisponují vlastní technikou pro letecké hašení požárů. Letecká hasičská služba je namísto toho zajišťována několika letouny soukromých provozovatelů a vrtulníky Policie ČR. To mě ale nezastavilo před vytvořením fiktivního nátěru pro už tak fiktivní hasičský vrtulník Bell 412 v barvách SDH Čelákovice. Nicméně, Policie ČR bojuje s požáry pomocí stejného typu vrtulníku.

Repaint v tomto příspěvku je pro Bell 412 EP od Cera Sim pro Flight Simulator X a Prepar3D. Používám tento vrtulník v Prepar3D ve spojení s dalším skvělým addonem – FireFighterX. Simuluje požáry a letecké hašení. Můžete například připojit pod vrtulník Bambi vak a pak se pokusit uhasit nějaký požár, a to buď požár, který si sami navrhnete, nebo dokonce nějaký reálný. A mohu vám potrvdit, že je to mnohem těžší než to vypadá. Bambi vak můžete naplnit na letišti nebo na vodních plochách, ale musíte spěchat, protože oheň žije a zvětšuje se podobně jako ve skutečnosti. Ale toto není recenze tohoto skvělého produktu, prozkoumejte jej sami, pokud máte zájem. Pokračujte v čtení příspěvku, pokud se chcete proletět s Bellem 412 v barvách SDH Čelákovice.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený(é) repaint(y) (překládejte si to třeba jako kabát na letadlo, nebo jako texturu) pro helikoptéru Bell 412 EP (od Cera Sim) obsažené v tomto archivu jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky. Tak jak to čtete u většiny softwarových produktů, použijte je na svoje vlastní nebezpečí. Nepřebírám odpovědnost za nic.

Repaint(y) obsažené v tomto archivu byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory (a hasiče, tady se to potkává).

POKUD NIC JINÉHO, PROSÍM ČTĚTE A RESPEKTUJTE NÁSLEDUJÍCÍ:

Tento fiktivní repaint(y) obsahuje oficiální logo SDH Čelákovice. A díky tomu je tento repaint(y) i jakousi naší vizitkou. Tento repaint(y) nesmíte veřejně distribuovat.
Bez předchozího souhlasu od autora (kontakt níže), tento repaint(y) smí být přístupný pouze na těchto stránkách:

https://mouseviator.com
https://hasici-celakovice.cz

Nesmíte také zveřejňovat žádné snímky obrazovky (screenshoty), které by mohly vrhnout špatné světlo na mě, Mouseviatora, SDH Čelákovice či na jiné značky použité v tomto repaintu.

Cože to všechno znamená? Samozřejmě, je mi úplně jedno, jestli vezmete tento repaint(y) svému kamarádovi na flashce nebo mu ho pošlete elektronickou cestou. Ale nechci vidět že je tento archiv distribuován veřejně bez předchozího souhlasu. Co se týče „snímku obrazovky, který by vrhl na SDH Čelákovice špatné světlo“ – nedělejte žádné snímky obrazovky zobrazující teroristické útoky (jako náraz do budovy), se sexuálním obsahem, diskriminační apod. Tzn. nebuďte blbci.

Pokud chcete tento repaint upravit, tak můžete! Tento repaint ale obsahuje některé značky (umění), jehož nejsem autorem a to by mělo být zohledněno i v
upraveném repaintu, tak že by to mělo být zmíněno. Konkrétně se jedná o varovné trojůhelníky na ocasu, České vlajky, obrázek hasicího přístroje, symbolu olejničky na dvířcích pro výměnu oleje a plakátu „Dont scream I am scared too“ v kokpitu. Kresba Pin-up dívky je moje vlastní. Pokud ale chcete svůj upravený repaint dále šířit, nesmí být tento v žádném spojení s SDH Čelákovice. Takže váš upravený repaint(y) nesmí nikde obsahovat logo SDH Čelákovice, nápis či cokoliv jiného co by jej mohlo spojovat s SDH Čelákovice, nikde!!! Pokud váš upravený repaint(y) není žádné spojení s SDH Čelákovice, je to vaše práce – distribuujte si jej jak chcete, ale musí být stále zdarma.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout repaint pro Cera Sim Bell 412 EP. Je pro FSX a Prepar3D (všechny simulátory ve kterých vrtulník funguje).

Instalace

Archiv by měl obsahovat některou z těchto složek:

texture.OK-FD1

a souborů:

Aircraft.cfg.OK-FD1.txt

1) Zkopírujte složku s texturami do složky helikoptéry Bell 412 EP

Otevřete složku ve které máte nainstalovanou helikoptéru Bell 412 EP. Tuto složku najdete v adresáři „SimObjects\Rotorcraft\Bell412_EP“ ve složce kde máte nainstalovaný simulátor. Celá cesta může vypadat následovně:
C:\Program Files\Microsoft Games\FSX\SimObjects\Rotorcraft\Bell412_EP
nebo
C:\Program Files\Lockheed Martin\Prepard3D v2\SimObjects\Rotorcraft\Bell412_EP

To byly jen příklady, cesta závisí na tom kde máte nainstalovaný váš letecký simulátor.

Zkopírujte složku zmíněnou výše do složky, kterou jste právě našli.

2) Přidejte repaint do souboru Aircraft.cfg

Ve složce kterou jste našli v kroku 1 se nachází soubor s názvem Aircraft.cfg. Otevřete jej v poznámkovém bloku nebo podobném textovém editoru (Pro základní editaci textu, bez jakéhokoliv formátování. Ujistěte se, že je soubor znovu uložen jako Aircraft.cfg, ne jako Aircraft.cfg.txt)

Listujte dolů souborem a hledejte řádky začínající na [fltsim.X] kde X je nějaké číslo. Bude zde [fltsim.0], [fltsim.1] apod. Najděte poslední „fltsim“ sekci a podívejte se jaké má číslo.

Otevřete přiložený „Aircraft.cfg.OK-FD1.txt“ soubor a zkopírujte celý obsah souboru (jedná se o další „fltsim“ sekci) za poslední „fltsim“ sekci v Aircraft.cfg, který jste otevřeli.

Změňte „X“ ve vložené „fltsim“ sekci na další číslo v pořadí. Například, pokud poslední „fltsim“ sekce v souboru Aircraft.cfg byla
[fltsim.2], změňte [fltsim.X] na [fltsim.3].

Uložte soubor Aircraft.cfg

3) Jděte létat

Galerie

Zde je pár obrázků jak vrtulník vypadá. Ohňě a Bambi vaku zavěšeného pod vrtulníkem bylo dosaženo pomocí programu FireFighter X (a na  těchto obrázcích je anglická verze repaintu).