Mouseviator repaint pro Bell 412

Pár slov úvodem

Už dlouho jsem si chtěl zalétat s helikoptérou, alespoň na simulátoru. Přeci jenom, ovládání helikoptéry je poněkud něco jiného než ovládání letadla. Chce to hodně praxe a trpělivosti, aby to člověk alespoň trochu ovládl – udržel směr, neházel sebou po obloze jak zmatená moucha a nehavaroval při každém přistání. Vyvolenou helikoptérou pro měl byl Bell 412 (který hojně využívala a stále využívá česká policie). Říká se, že X-Plane je v simulaci vrtulníků lepší než FSX nebo Prepar 3D (což je pravda dle toho co můžu říct). Takže v tom velmi omezeném volném čase, který mám, se tu a tam proletím ve vrtulníku Bell 412 od X-Trident.

Když už se mi podařilo nehavarovat při každém přistání, ačkoliv mé dovednosti v létání s helikoptérou jsou stále daleko od dokonalosti, dostal jsem nápad. Třeba by pomohl můj vlastní repaint. No, nepomohl, ale mám teď ten vrtulník nějak radši. Tak jej tady sdílím. Snažil jsem se ho vytvořit zajímavý a vtipný. Hlavní barvou je oranžová a použil jsem stejná loga jako na Cessně 172. Nechybí ani pin-up dívka. Tentokrát jsem použil tu jednu, tu jedinou, co jsem zatím sám nakreslil.

Právní ujednání, ano, ta nudná část

Smyšlený(é) repaint(y) (překládejte si to třeba jako kabát na letadlo, nebo jako texturu) pro helikoptéru Bell 412 obsažený v tomto archivu jsou poskytovány tak jak jsou a bez jakékoliv záruky.
Tak jak to čtete u většiny softwarových produktů, použijte je na svoje vlastní nebezpečí. Nepřebírám odpovědnost za nic.

Repaint(y) obsažené v tomto archivu byly vytvořeny … ze stejného důvodu jako většina jiných, protože miluji letecké simulátory.

POKUD NIC JINÉHO, PROSÍM ČTĚTE A RESPEKTUJTE NÁSLEDUJÍCÍ:

Tento repaint(y) nesmíte veřejně distribuovat. Bez předchozího souhlasu od autora (kontakt níže), tento repaint(y) smí být přístupný pouze na těchto stránkách:

https://mouseviator.com

Nesmíte také zveřejňovat žádné snímky obrazovky (screenshoty), které by mohly vrhnout špatné světlo na mě, Mouseviatora :), Spejbla a Hurvínka či na jiné značky použité v tomto repaintu.

Cože to všechno znamená? Samozřejmě, je mi úplně jedno, jestli vezmete tento repaint(y) svému kamarádovi na flashce nebo mu ho pošlete elektronickou cestou. Ale nechci vidět že je tento archiv distribuován veřejně bez předchozího souhlasu. Co se týče „snímku obrazovky, který by vrhl na špatné světlo“ – nedělejte žádné snímky obrazovky zobrazující teroristické útoky (jako náraz do budovy), se sexuálním obsahem, diskriminační apod. Tzn. nebuďte blbci.

Pokud chcete tento repaint(y) upravit, tak můžete! Tento repaint ale obsahuje některé značky (umění), jehož nejsem autorem a to by mělo být zohledněno i v upraveném repaintu, tak
že by to mělo být zmíněno. Konkrétně se jedná o obrázek slavných českých loutek – Spejbla a Hurvínka, loga „Chem-trails“ na břiše helikoptéry, obrázek „karatisty“ u zadního rotoru a nášivek „I Want to believe“ a „Don’t scream I am scared too“ na uniformách posádky. Kresba Pin-up dívky je moje vlastní (i když podle předlohy kterou předtím nakreslil někdo jiný) a logo „Real pilots don’t need runways“ mám sestavené z vlastních zdrojů, ale nápad pochází z internetu, ten není můj.

Pokud ponecháte logo Mouseviator, bylo by hezké pokud nebude repaint používat ke svému zviditelnění, ke zviditelnění vašeho webu nebo třeba k házení špíny na mě nebo můj web… Buďme k sobě prostě milí a respektujme se. Svůj repaint si distribuujte jak chcete, ale musí bý stále zdarma.

Ke stažení

Zde si můžete stáhnout repaint pro X-Trident Bell 412. Je pro X-Plane 10/11 a archiv má velikost okolo 17MB.

Výše a v souborech Readme jsem psal, že si můžete tento repaint upravit dle svých představ. Ať už chcete třeba změnit jen barvu či cokoliv jiného, v hotové textuře se to dělá poměrně špatně. Proto si níže můžete stáhnout i mé zdrojové soubory. Jsou to .xcf soubory pro Gimp. Jen se držte omezení zmíněných výše či v souboru Readme.

Instalace

  1. Jednoduše zkopírujte složku OK-MVH do složky liveries. Ta je zase ve složce helikoptéry, kterou máte někde ve složce Aircraft ve vašem X-Plane.

    Například v mojí instalaci X-Plane 10 je ta cesta následující:
    d:\X-Plane 10\Aircraft\Helicopters\AB412 v1.7\liveries\

    Pro X-Plane 11 platí to samé.

  2. Jděte létat

Galerie

V galerii je několik obrázků takto vybarvené helikoptéry při letu v oblasti Juneau na Aljašce (letiště PAJN) v X-Plane 11.