Hasičská výchova

Když jsem před několika lety (10 a více) poslouchal album Hurvínek a červený kohout, říkal jsem si, že některá doporučení jsou už na dnešní dobu neaktuální a že by bylo vhodné tyto výchovné rozhovory Spejbla, Hurvínka a Mánička trochu „aktualizovat“. A tak jsem začal pracovat na svých rozhovorech těchto postav na téma výchovy dětí v oblasti požární ochrany – nebo vlastně všech, ona děcka to mnohdy umí lépe než dospělí 🙂 A tak jsem si (před oněmi 10 lety) sepsal seznam témat (rozhovorů) a napsal první z nich. Pak pár dalších, pak dlouho nic, až jsem během tohoto roku dopsal poslední tři „výchovně vzdělávací“ rozhovory a dokončil tak před lety naplánovanou desítku. Poslední část, část 8, jsem dokončil minulý měsíc, tedy v říjnu …. tedy téměř přesně 10 let po první části, jejíž datum vytvoření jsem zjistil bylo v říjnu 2008.

Obrázek k hasičské výchově – aby to nebylo jen o textu 🙂

A tak jako většinu svých děl, sdílím i toto zde. Snad někoho pobaví, připomenou nebo dokonce i poučí, jak se chovat při některých mimořádných událostech. Všech 10 dohromady tvoří ucelený tématický celek, ale jsou napsány jako samostatné nesouvisející rozhovory. Alespoň tak jsem to zamýšlel 🙂 Je tedy jedno, co si přečtete, jestli vůbec něco. Na pořadí nezáleží. Tedy až na část 6 – Hurvínek a pohádka o dráčku Hasíkovi, která navazuje na část 5. Ale i tak je nemusíte číst za sebou.

Jo a ještě jedna věc, abych se přidal k současnému trendu kdy snad nikdo nechce mít za nic zodpověnost a ačkoliv je to napsané i v každém ze souborů níže, radši to zmíním aj tu. Tak tedy, všechny níže zveřejněné „rozhovory“ jsou jen mým fanouškovským dílem. Divadlo Spejbla a Hurvínka nenese žádnou odpovědnost za jejich obsah či správnost. Za 100% správnost informací či doporučení v těchto „výchovně vzdělávacích rozhovorech“ se vám nezaručím ani já, ačkoliv jsem je samozřejmě psal bez úmyslu jakkoli mystifikovat. Jinak napsáno, pokud tam najdete něco co by bylo špatně, nebo vám nedej bože vrátilo snídani či vás vzbudilo z odpoledního šlofíka, můžete si stěžovat mě, ale ne divadlu!

Všechny rozhovory lze stáhnout níže: